Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avalik pöördumine Eesti Haridustöötajate Liidu aktsiooni toetuseks

08.11.2023 12:11

Edastame avaliku pöördumise Eesti haridus- ja teadusministri Kristina Kallase ning Eesti Vabariigi peaministri Kaja Kallase poole Eesti Haridustöötajate Liidu aktsiooni toetuseks.

"Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioon (TALO) toetab Eesti Haridustöötajate Liidu ja liikmeskonna pedagoogide aktsiooni, mille eesmärk on nõuda õiglast töötasu ja sotsiaalseid garantiisid.

Sarnane olukord, kus Vabariigi Valitsus ja teised volitatud tööandjad ei täida kolmepoolsetel läbirääkimistel, sotsiaaldialoogi aruteludel, aga ka kollektiivlepingute läbirääkimistel kokkulepitud põhimõtteid, on kahjuks laiem teema ja puudutab paljusid sektoreid.

Selle tulemusena kaob heade, kvalifitseeritud spetsialistide motivatsioon, kuna puudub töötasu, mis kindlustaks inimväärika toimetuleku.

TALO pidas 2024. aasta töötasu- ja sotsiaalsete garantiide läbirääkimisi Vabariigi Valitsusega, mille käigus pooled tunnistasid esitatud taotlusi. Lõpptulemusena aga teatas valitsus, et avaliku sektori palgafond külmutatakse järgmiseks neljaks aastaks – see puudutab nii õpetajaid ja päästjaid kui ka kultuuritöötajaid.

Kujunenud ja jätkuv halb olukord seab suurde ohtu ka teatrite, kontserdiasutuste, muuseumide, raamatukogude jt liikmete võimaluse toimida.

Pöördume Vabariigi Valitsuse ja teiste volitatud tööandjate poole taotlusega alustada poolte vahel dialoogi riigi töötajaskonna elatustustaseme parandamise nimel, seda nii kolmepoolsete läbirääkimiste kui ka kollektiivlepingute läbirääkimiste vormis."

TALO liikmesliitude ja juhatuse volitusel
Ago Tuuling
TALO juhatuse esimees
[email protected]