Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augustis toimub V Hiiumaa Tantsufestival

07.07.2014 15:11

Hiiumaa Tantsufestival 2014
Augustis tähistab viiendat toimumisaastat Hiiumaa TantsuFestival, mis on iga-aastane etenduskunstide festival Käinas Hiiumaal. Seekordse festivali põhiprogramm toimub 6.-10.08., mil toimuvad erinevad tantsuõpitoad ja etenduvad tantsulavastused. Tänu Käina valla, Go Busi, ja mitmete toetajate suurele abile on noorte tantsukunstnike loodud festival kasvanud traditsiooniliseks ürituseks nii kohalike kui ka mujalt tulnute jaoks. Igaaastast Käina külastust ootab tantsurahvas juba päev peale eelmise festivali lõppemist.Registreerimine festivalile on alanud ning ootame kõiki tantsuhuvilisi, hoolimata vanusest ja tantsulisest kogemusest, osalema töötubades või lihtsalt veetma mõnusaid õhtuid kvaliteetseid lavastusi nautides.

Augustis saab festivalil näha poleemikat tekitava Sveta Grigorjeva sel aastal esietendunud lavastust „Hoiak“ ja 2014. aasta Kristallkingakese laureaadi Rene Köstri lavastust „Tzion“. Lastele on kavas ZUGA lustakas lavastus „Võluvärk“. Festivalil näeb ka kaht tudengilavastust: sel aastal Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud andeka Joonas Tageli tööd „theRONWEASLEYS“ ja Läti koreograafi Sintija Silina-Zante Riia Kultuuriakadeemia tantsutudengitele loodud tööd „il cimento della struttura e dell’accento“. Festivali kavas on sel aastal ka esietendus – näha saab NUKU teatri võluvat näitlejat Kaisa Seldet, kes astub üles komöödias „1i“. Lavastuse loojad on Siim Tõniste ja Kaisa Selde.

Kaks päeva enne põhiprogrammi algust käivitub erakordne võimalus lüüa kaasa tunnustatud tantsukunstnike poolt loodavates lavastustes. Sel aastal annavad oma loomingulise panuse Oksana Tralla, Jarmo Karing ja Sveta Grigorjeva. Filmiprotsessi viivad läbi Sylvia Köster ja Ingel Vaikla

Õpitubade programmi kuuluvad sel aastal kaasaegse tantsu tehnika, mida juhendab Belgias PARTS tantsukoolis õppiv Ruta Pakalne, tänavatants, mida juhendab Marek Vetik. Lisaks saab end proovile panna Irma Castro juhendatavas akrobaatika töötoas, kus tegeletakse just partneriga tööga. Samuti ootab kõiki osalejaid ees üllatus neljanda töötoa näol, mille viivad juubeli aasta puhul läbi festivali korraldajad. Kavas on ka traditsiooniline laste loovtantsu töötuba, mida juhendavad ka sel aastal Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud Anu Sööt ning tantsutudeng Keity Pook. Kõikidele Käina Huvi-ja Kultuurikeskuse huviringides osalevatele lastele on töötoad tasuta, soovi korral on võimalik tellida lastele lõunasööki.

Sellel aastal vajab Hiiumaa TantsuFestival ka Sinu toetust ja selleks oleme avanud HOOANDJA projetki. Vaata kas kohtad ka mõnda tuttavat toetuse videos! Teie kõigi toetus on meile väga oluline.

Lisainfot lavastuste, õpitubade ja lavastusprotsesside kohta leiab aadressilt:

või helista 53940746