Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augustikuised festivalid

06.08.2013 14:32

Seitse surmapattuBIRGITTA FESTIVAL
9.–18. augustini 2013 Pirita kloostri varemetes.
www.birgitta.ee

Muusikateatri festival, kus rõhk on sõnal „teater“ ja üles astuvad külalisteatrid Saksamaalt, Suurbritanniast ja Venemaalt: Inglise Opera Northi „Faust“ ja „Albert  Herring“; Bertold Brechti tekstide ja Kurt Weilli muusikaga „7 surmapattu“ Berliini Komische Operilt; Kremli balletilt kahest ooperist kokkupandud Figaro-lugu ning muinasjutuballett „Uinuv kaunitar“.
Esietendub festivali poolt tellitud Leelo Tungla ja Olav Ehala muusikal „Arabella“ ja koostöös festivaliga Promfest valminud ooper „Tsaari mõrsja“, milles laulavad viimase rahvusvahelise laulukonkursi võitjad eri maadest.
Pärnu Fringe Festival logo

PÄRNU FRINGE FESTIVAL
1.–18. augustini 2013 Pärnus rahvusvahelise kunstide festivali raames toimuvad uue teatri festival De Facto ja rahvusvaheline monoteatrite festival Monomaffia.
www.parnufringe.ee


Doris Uhlichuue teatri festival De Facto
10.-12. augustini Pärnus
www.parnufringe.ee/programm-2/

Programmi on valitud viis rahvusvahelist truppi, kes teevad kõik endast oleneva, et publikut haarata ja liigutada, sest De Facto tahab panna publiku naerma, nutma, mõtlema, arutama, vihast värisema ja ekstaasist kiljuma, et selle lühikese aja jooksul oleks võimalik kogeda emotsioone. Et miski liiguks.
Lisaprogrammina jõuavad Pärnusse ka 20 noort näitlejat-lavastajat kaheksast eri riigist ja nende loomejõust sündivaid etendusi võib festivali jooksul näha nii suvepealinna tänavatel kui lavadel. Festivali juurde kuuluvad ka uue teatri teemalised loengud ja professionaalsete teatritegijate juhatatavad õpitoad. De Facto eesmärk on tutvustada kaasaegse teatri perifeerseid, kuid põnevaid alasid ning näidata, kui rikas on see maailm, kus teater põimub erakordsete heli-, valguse-, video- ja koreograafialahendustega.

MonomaffiaMonomaffia
14.–17. augustini Endla teatris
www.monomaffia.ee 

Monoteatri festivali keskmes on naisteema, mis käib läbi tervelt viiest lavastusest. Puudutatakse naiseks olemise erinevaid tahke nii traagilises kui ka humoorikas võtmes. Festivalil osalevad lisaks Eesti näitlejatele artistid veel Soomest, Poolast, Saksamaalt, Hispaaniast ja Iisraelist. Esimest korda on Monomaffia kavas kaks tantsulavastust. Tegutseb kümnest inimesest koosnev publikužürii, mis valib festivali lõpuks oma lemmiklavastuse.

linnafestival UITLinnafestival UIT
15.–17. augustini Tartus

Kesklinnas ja nurgatagustes esmakordselt ringi luusiv linnafestival, mis avastab ning vaatleb Tartu sümbolpaiku ja äärealasid värske pilguga. Kolme päeva jooksul kuuleb helikunsti, näeb installatsioone ja teatrit nii tänaval kui magalarajoonis. Tartu kirjanikud viivad linnarahva avastama Tartut ja mitte-Tartut. Sotsiaalseks keskpunktiks ja kohtumispaigaks on Magasini tänavale loodud Uus Õu, mis on kujundatud mõnusaks inimparklaks ja suviseks kultuuri- ja kogukonnaaiaks. Festival tahab linnaelaniku tuttavalt kodu-töö-pood-kodu trajektoorilt kõrvale meelitada ja tõestada, et kaasaegne kunst ei hammusta või kui, siis ainult naksab pisut sotsiaalse erksuse närvi.

The Curators PieceAUGUSTI TANTSU FESTIVAL
21.–31. augustini 2013 Tallinnas - Kanuti Gildi SAALis, KUMU auditooriumis, teatris NO99, kinos Sõprus, Okasroosikese lossis, Draakoni galeriis ja Katusekinos
www.tantsufestival.ee

Rahvusvahelise etenduskunstide festivalil on külalisi Belgiast, USA-st, Saksamaalt, Bulgaariast, Sloveeniast, Horvaatiast ja mujalt. Esimene nädalavahetus kuulub täielikult Valloonia tantsukunstnikele, kes tihtipeale on poliitilistel põhjustel jäänud oma Flaami kolleegide varju.
Kavas on tantsu- ja teatrietendusi, installatsioone, performance'eid, filme jpm, mille üheks iseloomustavaks jooneks on piiride ületamine. Tänapäeva maailmas on kombeks sildistada ja tõmmata piire, teha vahet ja panna kastidesse kogu ümbritsev. Augusti TantsuFestivali eesmärgiks on koos kutsutud kunstnikega hüpata ja roomata ning vajadusel ka hiilida üle nende tehislike moodustiste.
See hoiab meid värskena.