Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augusti TantsuFestivali teine nädal

22.08.2011 13:03

Festivali teist nädalt alustab üks kohaliku tantsuskeene tippkollektiive – ZUGA ühendatud tantsijad, kes tähistasid hiljuti oma 10. sünnipäeva ning ilmutasid sellega seoses omapärase lavastuse „Kohe näha, et vanad sõbrad“. Sõprusest ja ajast rääkivat lavastust saab peale Augusti TantsuFestivali näha ka Draama festivali põhiprogrammis 7. ja 8. septembril Tartus.

Teisipäeval, 23. augustil, on festivali kavas kaks lavastust. Kell 19 astub Von Krahli Teatris publiku ette „tantsiv jurist“ Poolast. Aastaid tagasi lõpetas Rafal Dziemidok oma juurakarjääri, et pühanduda tantsukunstile. Tallinnas nähtav “Floe” pole koreograafiline soolo, kuigi seda esitab vaid üks tantsija.
BattementSeejärel jätkub õhtu Kanuti Gildi SAALis prantslase David Wampach’i füüsiliselt jõulise lühietendusega “Battement”, mis seab kahtluse alla klassikalise balleti kuulsa kõrge jalalöögi grand battement’i.

Kolmapäeval jätkuvad festivali etendused taas Von Krahli Teatris, kus esmakordselt astub meie publiku ette omapärane Soome-Šoti füüsilise teatri trupp Oblivia. “Entertainment Island 2” on hirmnaljakas kujutis elustiilist, kus kohalik kultuur kohtub üleilmsega.

Nagu esimesel, nii ka sel nädalal on Augusti TantsuFestivali kavas ka etendusi avalikus ruumis. Belgia trupp t.r.a.n.s.i.t.s.c.a.p.e. toob Tallinna oma spetsiaalselt konstrueeritud haagissuvila ning selles ja selle ümbruses nende eripalgeline kolmik-lavastus aset leiabki. Neljapäeva õhtul ollakse Tammsaare pargis ning laupäeval Pikal tänaval.

Reedel annavad Von Krahli Teatris oma etenduse Jared Gradinger ja Angela Schubot Berliinist. Füüsiliselt külluslikus duetis otsitakse tingimusteta intiimse koosolu võimalikust.

Nädalavahetusel astub Augusti TantsuFestivalil üles Jaapani kaasaegseteatri trupp FaiFai oma paljurännanud lavastusega „My name is I LOVE YOU“. Läbi aasiapärase huumoriprisma jutustakse lugu hirmust, mida me tunneme armastuse poole liikudes. Kaasaja Jaapani noorte kultuurist inspiratsiooni ammutav trupp on oma kodumaal üks hinnatumaid.

Täpsem festivali kava ja info:
www.tantsufestival.ee