Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augusti TantsuFestivali esietendused

18.08.2014 15:36

Nagu ikka, pakub Augusti TantsuFestival ka esietendusi. Seekordsel juubelihõngulisel festivalil on neid kaks.

Mehed. PühendumineFestivali avab Mihkel Ernitsa lavastus “Mehed. Pühendumine”. See on soololavastus, kus lavalolevat Tarvo Truusi toetavad Einar Lintsi video ja Marit Ilisoni kujundus. See on lavastus meile kõigile tuttavatest sisemonoloogidest ja küsimustest, mis on seotud pühendumisega. Pühendumisega millessegi või kellessegi. Kas pühendumist on võimalik tänapäeval veel loota, oodata. Kuhu see viib või viia võib?
Tegu on tekstipõhise inglise keelse lavastusega, mida mängitakse kahel päeval – 21. ja 22. augustil Kanuti Gildi SAALis.
Mihkel Ernits on vabakutseline koreograaf-lavastaja. On loomingulise üksuse millimeter performance group asutaja ja lavastaja. Augusti TantsuFestivalil on varasemalt näidatud kahte tema tööd - "Kehanäppajad" (2010) ja "It was good while it lasted" (2011).

kadrinoormetsa ja Diego Agulló kohaspetsiifiline lavastus “DARKS IN BLUES” on filmilik kogemus - sügav ja kauge, puhas ja lauge - kus dark was the night and yellow was the light. Tegemist on heade uudistega! Etendus toimub vabas õhus ning publik viiakse kohale bussiga, karta pole midagi.
kadrinoormets on Eesti etenduskunstnik ja kirjutaja. Diego Agulló on Madriidis sündinud Berliini kunstnik, kes liigub tantsu ja filosoofia, õpetamise ja kunsti vahel.

Veel etendub Augusti TantsuFestivalil omanäoline Flo Kasearu, Riina Maidre, Okasana Tralla, Marianne Männi ja Veronika Vallimäe lavastus “Püha öö”, mis oli nomineeritud 2013. aastal Eesti teatri aastaauhindade jagamisel muusika-, balleti- ja tantsulavastuste žürii eriauhinnale kui isikliku ja kodu valdkonna edukas toomine lavale ning harva ettetulev põlvkondadevaheline side etenduskunstis.
"Püha öö" on lavastus, mis sünteesib teatri, performance'i, tantsu, kujutava kunsti ja puhtalt sotsiaalse eksperimendi elemente ning uurib baas-tasandil termodünaamika ja mehaanika algtõdesid.

15. korda toimuv Augusti TantsuFestival on Tallinna vanim rahvusvaheline etenduskunstide festival, mis arenenud koos ajavaimuga ning valdkonniti hägustunud koos erinevate kunstiliikide piiride hägustumisega ning on eelkõige pühendatud kunstnikele, nende mõtetele ning tegudele.

Augusti TantsuFestival 2014 toimub 21.–31. augustini Tallinnas. Kogu Augusti TantsuFestivali kava – www.tantsufestival.ee

Priit Raud, Augusti TantsuFestivali kuraator ja juht
Tel.: +372 5010419
E-mail: [email protected]
www.tantsufestival.ee