Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augusti TantsuFestival on läbi ja algab Kanuti Gildi SAALi uus hooaeg

04.09.2014 10:24

31. augustil lõppes 15. korda toimunud rahvusvaheline etenduskunstide festival Augusti TantsuFestival. Augusti TantsuFestival on Tallinna vanima rahvusvahelise etenduskunstide festivalina 1996. aastal alustanud ettevõtmine, mis arenenud koos ajavaimuga ning valdkonniti hägustunud koos erinevate kunstiliikide piiride hägustumisega. Eelkõige on see festival kunstnikest, nende mõtetest ning tegudest. See on festival, kus võetakse riske ja esitatakse küsimusi.

Tänavu oli esinejaid Eestist, Belgiast, Itaaliast, Hollandist, Prantsusmaalt ja Rootsist. Festivalil toimus 2 kodumaist esietendust ja 1 filmi esilinastus. Kokku oli kavas 10 lavastust ja toimus üle 20 ürituse – etendused, filmilinastus, vestlusring, loengud ja pidu. Festivali külastas umbes 2000 vaatajat, mis on ligikaudu 95% võimalikust. Oleme otsustanud, et järgmine festival toimub uue nimega.

VertikaalstartJuba 12. septembril alustab Kanuti Gildi SAAL oma 14. hooaega traditsioonilise avaüritusega Vertikaalstart. Erinevates versioonides on kohal kõik algaval hooajal esietenduvad või resideeruvad kunstnikud: Renate Keerd, Maria Ibbaretxe, Kinoteater, Henri Hütt, Superamas, Hendrik Kaljujärv, Iggy Malmborg, Kärt Tõnisson, Helen Reitsnik, kadrinoormets, Katariina Ratasepp, Maria Lee Liivak, Twisted Dance Company, Anni Klein, Jarkko Partanen, Alissa Šnaider, Veronika Vallimäe, Riina Maidre, Taavet Jansen, Henri Hütt.
Juba järgmisel päeval, 13. septembril toimub Kaja Kannu ühekordne üritus pealkirjaga “Kill Your Darlings”, kus avalikustamisele tulevad lõigud, tekstid, helifailid ja stseenid - need toredamad, mis veebruaris esietendunud soololavastusest "Be Real My Dear" välja visatud sai. Selleks, et saali kindlasti pääseda, tuleb oma soovi selgelt väljendada Hooandjas, kus üritust saab toetada 5 või 10 euroga.

24. septembril on aga oodata hooaja esimest esietendust - Renate Keerdi ja Maria Ibarrexte lavastust "Pink flamingos, crazy horses".

Lisainfo:
Priit Raud,
Kanuti Gildi SAALi kunstiline juht
Tel.: +372 5010419
E-mail: [email protected]
www.saal.ee