Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augusti TantsuFestival ja Colina Lab Tallinnas

08.08.2006 11:42

Pühapäeval, 30. juulil algas tänavune Augusti TantsuFestival, mille raames esitavad oma töid ka rahvusvahelisel Colina Labil osalejad. Seitsmendat korda korraldatav festival on aastatega muutunud rahvusvaheliselt hinnatud sügise alguse tantsufestivaliks Põhjamaades ja kogu Euroopas. Selleaastasesse kavva kuuluvad Euroopa noorte lootustandvate koreograafide tööd. See on vahelduseks 2005. ja 2007. aasta festivalidele, mis pakuvad tantsumaailma tipptegijaid.

Festivali alustab Horvaatia noor, kuid tunnustatud kollektiiv BADco. lavastusega "Fleshdance" Tallinna Kunstioones. 2000. aastal Zagrebis loodud kooslus BADco. on sealse kaasaegse tantsu uue põlvkonna üks silmapaistvamaid tegijaid. Trupi töös ei osale mitte ainult koreograafid-lavastajad-esitajad, vaid ka dramaturgid, filosoofid, muusikud, kunstnikud ning kunstiteadlased. BADco. esines üliedukalt ka 2004. aasta Augusti TantsuFestivalil.

Saksamaa traditsioonilist tantsuteatrit esindab noor Nürnbergist pärit kollektiiv co>labs sotsiaalselt terava lavastusega, mis räägib "supiköögi-inimestest". Belgias resideeruv noor Soome koreograaf Nada Gambier on viimasel aastal kogunud kuulsust oma sooloetendusega. Belglase Peter Fol’i ja iisraellanna Shani Granot´i humoristlik duett on pungil tõsiseid teemasid.

Eesti tegijatest on kutsutud festivalile Philip Morris Eesti 2005. aasta parima lavastuse preemia saanud Kaja Kanni soolo "There are Laika dogs living in Estonia" ning Katrin Essensoni ja Mari Savitski duett "Sündmuste Horisont". Festivali lõpetab 12.augustil kauaaegne Meg Stuarti tantsija Simone Aughterlony oma humoristliku etendusega „Performers on Trial".

Colina Lab Tallinn toob kaheks nädalaks Kanuti Gildi SAALi kokku 19 etendamiskunstidega seotud noort inimest Eestist, Saksamaalt, Portugalist, Taanist, Inglismaalt, Prantsusmaalt ja mujalt. Tallinna labori kuraatorina tegutseb Viinis elav sakslanna Silke Bake.

COLINA (Collaboration in Arts) on erinevate kunstiliikide mänguväljak, koht spetsiifiliste keelte vaheliseks ristumiseks, eesmärgiga suhestada ja ümber mõtestada "kunstilise objekti" ideed kaasajas.
COLINA võrgustik loodi 2004. aasta varasuvel tuntud Portugali koreograafi-lavastaja Rui Horta eestvõttel. Võrgustikku kuuluvad Rui Horta / Centro Coreográfico de Montemor-o-Novo (Montemor-o-Novo), DanceCity (Newcastle), TanzHaus NRW (Düsseldorf), GRAN (Aarhus), Théâtre les Bernardines (Marseille) ja Kanuti Gildi SAAL.

COLINA on mõeldud nii juba tuntud loojatele kui noortele kunstnikele, tuues kokku inimesi, kes soovivad teadmiste vahetust ning piireületavaid eksperimente. Teadlased ei tule kunagi välja lõplike lahendustega teaduslikele probleemidele ilma tõsise ning hästi finantseeritud uurimustöö ning arengutööta. Korraldajad usuvad, et kunstnike töö on ära teeninud samasugused investeeringud.
COLINA põhimõte on investeerida inimestesse.

Laboris toimuvat saab igapäevaselt jälgida: www.colinatallinn.com ning 5. augustil, kell 16:00 Kanuti Gildi SAALis saab Augusti Tantsu Festivali raames tasuta vaadata valikut valminud töödest.

vaata ka: www.saal.ee