Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augusti TantsuFestival 2013 läheneb

31.07.2013 09:40

ATF 2013 - Ivo Dimchev14. rahvusvaheline kaasaegsete etenduskunstide festival Tallinnas, 21.–31. augustini 2013.

Augusti TantsuFestival on üks pikemate traditsioonidega etenduskunstide festivale regioonis. Vaatamata sellele, või just selle tõttu, püüame alati olla värsked ja ajaga kaasas käivad. Kuigi pealkirjas “ilutseb” sõna tants, pole meie jaoks etenduskunstis eelistatud vorme, stiile ega liike – olulisem on, et see kõnetab meid. Nii toimuvad ka sellel aastal tantsu- ja teatrietendused, installatsioonid, performance'id, filmid jne.

Augusti TantsuFestivalil pole piiritletud teemat, ta vaatab siira huvi ja uudishimuga enda ümber ja kutsub esinema kunstnikke, kellele ümbritsev huvi pakub. Need kunstnikud räägivad ühiskonnast, poliitikast, demokraatiast, kunstist, tööst, identiteedist, inimese ja ühiskonna valikutest – ühesõnaga sellest, millest moodustub tähendus sõnapaarile “tänapäevane elu”. Enim sai festivali kava kokkupannes mõeldud aga sellele kui tähtis on üksikinimese otsus. Kuidas ja kas see mõjutab ühiskonda.

Festivali üheks iseloomustavaks jooneks on algusest peale olnud piiride ületamine. Tänapäeva maailmas on kombeks sildistada ja tõmmata piire, teha vahet ja panna kastidesse kogu ümbritsev. Augusti TantsuFestivali eesmärgiks on koos kutsutud kunstnikega hüpata ja roomata  ning vajadusel ka hiilida üle nende tehislike moodustiste. See hoiab meid värskena.

Käesoleva aasta ligikaudu 20 üritust toimuvad Kanuti Gildi SAALis, KUMU auditooriumis, teatris NO99, kinos Sõprus, Okasroosikese lossis, Draakoni galeriis ja Katusekinos. Külalisi on Belgiast, USA-st, Saksamaalt, Bulgaariast, Sloveeniast, Horvaatiast ja mujalt. 14. Augusti TantsuFestivali esimene nädalavahetus kuulub täielikult Valloonia tantsukunstnikele, kes tihtipeale on poliitilistel põhjustel jäänud oma Flaami kolleegide varju.

Selle aasta festivalil on nii etendusi kui ka üllatusi igale maitsele.

Festivali programm ja täpsem info: www.tantsufestival.ee

Augusti TantsuFestivali sooduspiletid on müügil Piletilevi müügipunktides kuni 11. augustini,  festivali passid (sissepääs 13 erinevale ürtusele) kuni 20. augustini ja 4-etenduse passid kohtade olemasolul kuni 27. augustini.


Augusti TantsuFestival
21.–31. august 2013
Kuraator: Priit Raud
e-mail: [email protected]  
tel: +372 5010419
www.tantsufestival.ee