Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augusti TantsuFestival 2010

03.08.2010 17:19

Kanuti Gildi SAAL korraldab juba üheteistkümnendat korda rahvusvahelist nüüdistantsu festivali Augusti TantsuFestival. Festival on aastatega muutunud rahvusvaheliselt hinnatud sügise alguse tantsufestivaliks Põhjamaades ja kogu Euroopas, olles tuntuim kaasaegse tantsu festival Eestis. Sel ja järgmisel aastal kuulub festival Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi.

Augusti TantsuFestival on sundimatus õhkkonnas toimuv professionaalne tantsufestival, mis loob meeleolu nii osalejatele kui vaatajatele. Selle-aastased etendused saavad teoks mitte ainult Kanuti Gildi SAALis, vaid ka teistes Tallinna teatrites ning platsidel ja parkides. Festival on mõeldud kõige laiemale vaatajaskonnale. Kõik vabas õhus toimuvad etendused on vaatajaile tasuta.

Selle-aastane Augusti TantsuFestival on pühendatud Euroopa homsete tippkoreograafide ja –tantsijate tegemistele. Juba järgmine, 2011 toimuv festival toob Tallinna taas tantsumaailma tipud. Lisaks Eesti oma koreograafide võib festivalil näha ka esinejaid Belgiast, Venemaalt, Austriast, Hispaaniast, Rumeeniast ning Norrast.

Tähelepanuväärseks saab kindlasti maailmakuulsa tantsukooli P.A.R.T.S. tudengite ülesastumine Eestis. P.A.R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios) on loodud tantsumaailma ühe säravama tähe Anne Teresa De Keersmaeker’i poolt ning selle kooli lõpetanud on hinnatud tantsijad ja koreograafid. Rahvusvahelise tuuri käigus tutvustatakse publikule 24 tudengit 12-lt maalt ja 5-lt kontinendilt ning nende 4 aastat väldanud treeningprogrammi tulemust – isiklikku loomingut ja repertuaariprojekte.
Peale oma tudengitööde näidatakse ka Keersmaekeri enda poolt 1998. aastal loodud lavastuse taaslavastust „Re:Drumming“, Steve Reichi muusikale. Kooli lõputööde tuur on kutsutud osalema pea kõigile Euroopa tähtsamatele tantsufestivalidele.

Tallinna linnaruumis (platsidel ja parkides) saab näha aasta alguses valminud julget ja kaasakiskuvat Mihkel Ernitsa tantsulavastust „Kehanäppajad“ ning noorte hispaania tantsijate tulist duetti „VEN“.

Ükski Augusti TantsuFestival ei ole saanud läbi üllatuseta. Tänavuse festivali kavas on viimasel NYYD festivalil esietendunud Mart Kangro ja Ansambel U: omanäoline muusikaline lavastus „Harmoonia“.

Tuntumatest kunstnikest oleme kohale kutsunud Norras elava iraanlase Hooman Sharifi, kes oma ühiskondlikult teravate lavastustega ennegi Eestis käinud. Seekordseks valikuks on tema viimane rühmatöö „Lingering of an earlier event“.
Üle mitme aasta on Tallinnas taas näha Rumeenia kaasaegset tantsu. Üsna üllatusliku installatsioon-tantsulavastusega telefoniputkas üllatab Vava Stefanescu.
Festivali lõpuks oleme aga kutsunud tujuküllase dueti kahelt Venemaa koreograafilt-tantsijalt (kellest üks elab Viinis) „Made in Russia“.
Kuna tänavune Augusti TantsuFestival on pühendatud eelkõige homsetele tipptegijatele tantsumaailmas, on kavas ka õhtu, kus saab näha kolme noore Eesti koreograafi - Ele Viskus, Liis Ilula, Henri Hütt - töid.

Nad kõik on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, kuid nende arusaam tantsukunstist on põnevalt erinev. Nendes töödes paistab radikaalsemaid otsinguid teemade ja vormi suhtes. Huumor pole neile tundmatu.

Kokku on festivali kavas 13 etendust.
Üksikpiletid müügil kuni 8. augustini soodushinnaga 80/125 krooni, alates 9. augustist hinnaga 110/160 krooni Piletilevi müügikohtades. Festivali pass (sissepääs kõigile etendustele) hinnaga 410/600 krooni ja väike pass (sissepääs neljale vabalt valitud etendusele) hinnaga 235/375 krooni on müügil ainult 8. augustini Piletilevi müügikohtades.

Augusti TantsuFestival 2010 saab teoks tänu partneritele: Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, SA Tallinn 2011, Hispaania suursaatkond saatkond, Norra Saatkond, Flaami kultuuriministeerium, festival Baltoscandal, Von Krahli Teater, CRAMO, Vichy Classique ning Sokos Hotel Viru ja Euroopa Liidu programm Kultuur.

www.tantsufestival.ee 

Lisainfo:
Priit Raud – 50 10419 / priit@tants.ee