Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augusti TantsuFestival 2004 tulemas

13.08.2004 10:57

16. - 27. augustini toimub kanuti gildi SAALis juba viiendat korda rahvusvaheline nüüdistantsu festival "Augusti TantsuFestival".
Sundimatus õhkkonnas toimuv professionaalne tantsufestival on aastatega muutunud rahvusvaheliselt hinnatud sügise alguse tantsusündmuseks Põhjamaades ja kogu Euroopas.  

Selle-aastase juubelihõngulise Augusti TantsuFestivali kavva kuuluvad Euroopa noorte lootustandvate koreograafide tööd. Fookusesse on võetud Hollandi ja Eesti noored koreograafid, lisaks ka esinejaid Horvaatiast, Belgiast ja Prantsusmaalt. Festivali tipphetketeks võivad kujuneda Horvaatia noore kollektiivi BADco. ja Pariisi jõulise tantsulooja Cecile Loyer etendused, mis raamivad festivali programmi. Aga ka noorte koreograafide hulgas on ennast rahvusvahelisel areenil edukalt tutvustanud tegijaid - Renate Keerd, Ivana Müller, Krõõt Juurak.

Kuna tegemist on tuleviku tipp-koreograafidele pühendatud festivaliga, kuulub kavva ka projekt "springdance/dialogue/tallinn". See on ühe Euroopa tunnustatuima festivaliga (Springdance) koostöös korraldatav loominguline laager noortele, eelkõige Eestis ja Hollandis töötavatele koreograafidele. Laagris osalevad: Krõõt Juurak, Riina Saastamoinen (Brüssel), Lucas Condro (Argentiina-Amsterdam), Nora Heilmann (Amsterdam), Einar Lints, Eike Ülevain, Mairika Plakso, Renate Keerd ja Sandra Zaneva.
Seda keerukat seltskonda hoiab koos tuntud ja kardetud hollandi lavastaja-näitleja-pedagoog Jan Ritsema. Festivalil esitavad osad osalevad koreograafid omi töid ka publikule alapealkirja all "springdance/preview/tallinn". Valiku on teinud kuraatorid Simon Dove (Springdance) ja Priit Raud (kanuti gildi SAAL).

Augusti TantsuFestivali 2004 piletid on müügil Piletipunkti müügikohtades ning Von Krahli Teatri kassas. Piiratud arv festivali passe on saadaval ainult Von Krahli Teatri kassas.

Lisainfo:
64 64 704
[email protected]
www.saal.ee