Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Augusti {tantsu} festivali kolmas nädal

29.08.2011 15:46

Kaks nädalat on pöördumatult möödas. Kultuurišokid on kogetud või võbelevad veel sisemuses. Festivaliväsimus on ületatud. Jäänud on vaid kolm päeva ehk 1 film ja 2 lavastust.
Esmaspäeval (29.08) saab esmakordselt näha paljude lemmik videokunstnikku Pipilotti Risti esimest mängufilmi Pepperminta. See ei ole puhta kino eksperiment, vaid intermeedialine kunstiteos, mis kombineerib enesesse erinevaid võtteid filmikunstist, animatsioonist ja videokunstist, luues sellega unikaalse värvilise universumi, mida väljaspool Risti loomingut ei ole võimalik kogeda. Filmi näidatakse ikka kinos. Sõpruse kinos ja algusega kell 18. Näha saab samas kohas ja samal ajal ka teisipäeval ja kolmapäeval.

Pärast filmi tuleb minna Von Krahli Teatrisse vaatama Karl Saksa imepärast lavastust "The Drone of Monk Nestor". “Tšuud tantsib ja loojang rullub üle kolletava lagendiku kaugele silmapiiri taha, mustade metsade vahele. Idataeva öösinast lskub väljadele hiiglaslik kotkas, must nagu öö. Lööb küüned maasse, jätab nokad avali, kuni jutlust ja viirukit tunda saab.

Kolmapäev (31.08) on selge oma plaanides. Kiiremad jõuavad vaatama Pipilotti Risti filmi, ikka Sõprusesse, ikka kell 18.
Festivalile paneb punkti just-just Helsingis esietendunud ning 7 (seitse!) korda ettemängitud Mart Kangro esimene grupitöö „Talk To Me“. No pole kindel, et sellele veel piletit saab, aga hullu ei ole, sest nimetatud lavastust saab näha veel juba septembri lõpus Kanuti Gildi SAALis.

Kogemustega vaatajad teavad juba, mis juhtub pärast seda kõike kolmapäeva õhtul.
Augusti TantsuFestival saab selleks korraks läbi. Neljapäeval lähevad lapsed kooli.

Näeme festivalil!