Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Asutati Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus

02.11.2012 14:14

13. oktoobril loodi MTÜ Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, asutajateks senise Eesti Teatriuurijate Ühenduse ja Eesti Teatrikriitikute Ühenduse liikmed. ETUKÜ on vabatahtlik erialaühendus, mis koondab teatriuurimise, teatrikriitika ning nende õpetamise alal tegutsevaid inimesi.

Seni olid teatrist kirjutavad inimesed koondunud kahte Teatriliidu seltsinguna töötavasse ühendusse. Ühiseks MTÜks koondumine annab teatrit uurivatele ja teatrist kirjutavatele inimestele senisest suurema tegutsemisvabaduse.

Liikmeks saamise eelduseks on kas erialane magistrikraad või vähemalt kahe aasta pikkune aktiivne tegevus teatriuurimises, teatrikriitika ja/või nende õpetamise alal.
ETUKÜ hakkab toimima Eesti Teatriliidu alaliiduna. Liitumiseks on vajalik elulookirjeldus ja kahe ETUKÜ liikme soovituskirjad. Ühenduse esimesse juhatusse kuuluvad Rait Avestik, Luule Epner, Riina Oruaas (esinaine), Madli Pesti, Liina Unt.

Esimene Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse nime all korraldatav avalik üritus on 4.–5. jaanuaril 2013 Teatris NO99 toimuv aastakonverents, mille teemaks on 2000. aastad eesti teatris.

Kontakt:
Riina Oruaas
riina.oruaas@ut.ee
tel 55 60 11 44