Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Astrid Lindgreni Tjorveni-lugu Ugala laval

22.04.2006 14:39

Laupäeval, 22. aprillil esietendub Ugala teatri suurel laval lastelavastus "Väike Tjorven Soolavareselt". Tegu on draamaversiooniga Astrid Lindgreni raamatust "Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses", mille toob lavale Peeter Tammearu.

"Väikese Tjorveni" nimitegelast kehastab Jaana Kukk, teistes osades on Jaanus Kask, Margus Vaher, Carita Vaikjärv, Karol Kuntsel, Tanel Ingi, Janek Vadi, Kiiri Tamm, Arvi Mägi, Arvo Raimo, Kadri Lepp, Maria Soomets, Ott Aardam, Andres Tabun, Peeter Jürgens, Kata-Riina Luide, Leila Säälik jt.

Astrid Lindgren on nimi, mis tutvustamist ei vaja. On ju mitmed põlvkonnad tema raamatutest otsinud ja leidnud soojust ja seiklusi, lustakaid juhtumisi ja värvikaid, äravahetamatuid tegelasi. Ka väikese Tjorveni lugu on populaarne olnud juba neli aastakümmet, selle alusel on valminud ka film.
"Väikese Tjorveni" tegevus viib vaataja Soolavaresele, väikesele saarekesele Rootsi skääristikus. Sellel saarel elab väike isepäine tüdruk, keda kutsutakse Tjorveniks. Muidugi ei ela ta seal üksi. Seal elab ka tema truu sõber koer Pootsman, ema-isa ja naabrirahvas nagunii.
Ühel suvel saabub saarele suvitama kirjanik Melkerson oma lastega. Tulles tundmatusse, ei tea nad, et jõuavad paika, millest saab nende kodu. Seda saarekodu ja uut maailma avastades seisab tegelastel ees palju põnevaid kohtumisi, naljakaid juhtumisi, looduse ja loomade tundmaõppimist ja ootamatuid õppetunde.

Lavastuse kunstniku Jaak Vausi suurejooneline lavakujundus annab võimaluse mängida "Väikest Tjorvenit" ainult Ugala laval.

Helle Leppik
Ugala kirjandustoimetaja