Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

ASSITEJ Eesti Keskuse veebiseminar “Kes vastutab lapse kultuurikogemuse eest õppeasutustes?”

03.03.2021 10:42

Reedel, 5. märtsil 2021 kell 9:30-18:00 toimub otseülekandena Eesti Noorsooteatrist ASSITEJ Eesti Keskuse korraldatav veebiseminar "Kes vastutab lapse kultuurikogemuse eest õppeasutustes?". 
Seminari eesmärk on avada diskussioon lastele suunatud kultuuri teemal. Millist kultuurielamust ning kui suures mahus peaks pakkuma lastele nende õppekeskkonnas ja kelle poolt peaks see olema koordineeritud?
 
Sõna võtavad Kärt Tomingas, Katrin Nielsen, Ülle Lehtmäe, Tiina Mölder, Triin Soone, Joonas Tartu, Paula Rits, Kultuuriministeeriumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad jpt. Seminar tutvustab ka lühidalt naaberriikides juba käimasolevaid programme ja tavasid, sealhulgas kultuuriseljakoti ideed. Eraldi fookuses on Läti ja Norra kogemused selles valdkonnas, mida tutvustavad Ragnhild Tronstad ja Jānis Znotiņš.
Täpse ajakava leiab siit: https://assitej.ee/seminar/
Seminar on suunatud haridustöötajatele ja otsustajatele, kultuuri- ja kunstitegijatele ning ajakirjanikele. Seminari juhib ja modereerib ASSITEJ Eesti Keskuse liige ja Riigikogu kultuurikomisjoni liige Eduard Odinets.
Veebiseminari on võimalik jälgida piipjatuut.tv lehelt, kust saab publik ka oma küsimusi esitada; seda kannab üle ASSITEJ Eesti Keskus koos Piip ja Tuut Teatriga.
 
Rahvusvahelise noore vaataja teatrifestivali NAKS 2021 etendused ja töötoad lükkuvad piirangute tõttu edasi sügisesse, oktoobrikuusse.
Kuni pühapäevani on aga võimalik osa saada ZUGA Ühendatud Tantsijate helimüramistöötubadest! Need on lastele, noortele ja peredele mõeldud mängulist liikumisvõimalust pakkuvad töötoad (helifailid), mida saab rakendada nii koolis, kodus, toas kui õues. Saab koos sirutada ja painutada, patsutada ja loksutada, üksteisest üle hüpata ja üksteise alt läbi ronida. Valikus on neli erinevat töötuba neljalt koreograafilt ja 7. märtsini on osavõtt töötubadest koodiga "NAKS" (Fientast) tasuta.
Samuti on Piip ja Tuut Teatril heameel pakkuda 7. märtsini vaadata kõiki kevadel valminud 26 tähesaadet veebi TVst! Igas saates tegelevad Piip ja Tuut ühe tähega tähestikust, mis moodustab saadetest kokku omamoodi videoaabitsa. Piipjatuut.tv saated on reklaami ja vägivalla vabad, harivad, humoorikad ja tõstavad tuju. Mõeldud vaatamiseks kogu perele!
 
Lisainfo ASSITEJ Eesti Keskuse kodulehelt: www.assitej.ee