Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Assauwe tornis avati Ants Eskola maalide näitus

11.04.2008 12:11

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis (Müürivahe 12, Tallinn) on alates 11. aprillist väljas Ants Eskola 17 maali, millel kunstiandega näitleja on kujutanud oma elutee erinevaid aegu.

1924. aastal sammus kunstiõpilane Ants Eskola (1908-1989) „Estonia“ teatri noorte vastuvõtukatsetele. Nii algas tema teatritee, kuid Eskola ei hüljanud ka kunsti, see jäi talle eluaegseks saatjaks. 2008. aasta märtsiks uued raamid saanud maalid olid esimest korda väljas teatrikuul Eesti Draamateatris. Eksponeeritud teosed on vaid väike osa Eskola maalide erakogust. Maale korrastas Eesti Kultuurkapitali toel näitleja lapselaps, filmiprodutsent Kristjan-Paul Virve.  

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum avas 15. veebruaril trepihallis Ants Eskola 100. sünniaastapäevale pühendatud näituse “Vabana tunnen end, kui seisan publiku ees”. Näituse koostasid teatriosakonna teadurid Kalju Haan, Simmo Priks ja Iivi Lepik ning kujundas Katre Rohumaa. Äsja avatud Eskola maalide näitus avab lisaks näitleja teatriloole ka tema kunstiande. Näitused on avatud 15. juunini kolmapäevast pühapäevani 10.00-18.00. Lugemist Ants Eskola teemadel pakub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi raamatusari „Elavik“. Raamatud „Härra Ants“ ja „Sõber Hugo“ sisaldavad Eskola vangla-aastate kirjavahetust Hugo Lauriga.  

Marika Ahven
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teabejuht
6446963, 56 496167
marika.ahven@tmm.ee
www.tmm.ee