Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Assauwe Teatri noorteõhtu Wuolijokist

25.05.2006 12:24

Neljapäeval, 25. mail kell 16:00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis (Müürivahe 12, Tln) noorteõhtu eesti-soome kirjanikust Hella Wuolijokist.

Õhtu sarjast NooredHingedPikadSammud kannab nime "Minu Tartu" ja selle viib läbi Assauwe Teater eesotsas lavastajatudeng Helen Rekkoriga. Viljandi Kultuuriakadeemia taustaga noored näitlejad kannavad ette minietenduse põhiliselt näitekirjanikuna tuntust kogunud Hella Wuolijoki noorpõlveaastatest Tartus.

Hella Wuolijoki (Murrik) sündis 1886. a Alal, Taagepera vallas. Peale Valga tütarlastekooli asus ta õppima Puškini nimelisse tütarlastegümnaasiumi Tartus. Gümnaasiumiõpingute kestel puutus noor Wuolijoki kokku nii ajalehe "Postimees" tegevusega kui ka kirjanike Juhan Liivi ja Gustav Suitsuga. Pärast gümnaasiumi lõpetamist asus Wuolijoki 1904. aastal Helsingi ülikooli ning jäi Soome elama. Ta lõi aktiivselt kaasa Soome ühiskonnaelus, esindades juba koolipõlves omaseks saanud sotsialistlikku maailmavaadet. Hella Wuolijoki rahvusvaheliselt tuntumad teosed on näidendid Niskamäe-sarjast, aga ka "Juuraku Hulda", "Justiina", "Vastumürk" jt. Kuigi kirjutatud on need soome keeles, on neid eesti keelde tõlgituna korduvalt ka meie teatrilavadel mängitud.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi noorteõhtute sarjas on koos Assauwe Teatriga toodud publiku ette kavad Epp Kaidust ja Kaarel Irdist, Theodor Altermannist ja Paul Pinnast ning Hilda Gleserist. Järgmine võimalus Assauwe Teatri kavu näha on juuni alguses toimuvatel Tallinna Vanalinna Päevadel.

Noorteõhtule sissepääs muuseumipiletiga: 20.-/10.-
Assauwe Teatri kodulehekülg http://www.teatrilabor.ee/?assauwe

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Üldinfo tel. 64 46 407
[email protected]
http://www.tmm.ee