Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Arvo Pärdi-Robert Wilsoni suurejooneline muusikateatri projekt ootab osalejaid

16.06.2014 16:58

19.-26. augustil toimub Tallinnas Noblessneri Valukojas Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni muusikateatriproduktsiooni ”Aadama passioon” esimene prooviperiood, kus Robert Wilson ja tema rahvusvaheline meeskond annavad lavastusele lõpliku kuju koostöös Arvo Pärdi, Tõnu Kaljuste, teiste teiste teatritegijatega välismaalt ning Eestist. Meie noortel näitlemishuvilistel, lavakunsti- ja tantsuüliõpilastel avaneb erakordne võimalus projektis kaasa lüüa. 

”Aadama passioon” tähistab Arvo Pärdi 80. juubelit ning muusika-aastat Eestis. Koostööprojekti partneriteks on Eesti Kontsert, Change Performing Arts (Milano), Eesti Rahvusringhääling jt. Maailma-esiettekanded toimuvad 12.-15. mail 2015 Noblessneri Valukojas, millele eelneb teine suur prooviperiood 23. aprillist 11. maini, samuti Robert Wilsoni ja tema rahvusvahelise meeskonna juhtimisel. 

Lavastuse muusikajuht ja dirigent on Tõnu Kaljuste, esitajad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, solistid, näitlejad ja üliõpilased. Lavastuse sünnist ja etendustest enesest valmivad dokumentaalfilm ning kontsertfilm paljude maade tele-, kino- ja festivaliauditooriumile, tootjaiks ERR, EK ja Accentus Music.

Eesti teatriprofessionaalidele ja -üliõpilastele pakutakse unikaalset võimalust osaleda 40liikmelises vabatahtlike grupis lavastuste proovitsüklis ning etendustel, ülesandeks lavastuse kujunduselementide liikumiste väljatöötamine ning läbimäng proovitsükli käigus, samuti etendustel teostamine, järgides täpselt Robert Wilsoni režiid ning muusikalist sündmustikku. 

Näha seestpoolt maailma ja Eesti teatri tipptegijate tööd ning protsessis kaasa lüüa on kindlasti hinnaline kogemus edaspidiseks. Ka Wilsoni meeskonna liikmed – valgus- ja kostüümikunstnikud jt - kuuluvad valdkonna tuntuimate hulka, osaleb ka rida parimaid Eesti teatriprofessionaale. Võimalusel korraldame vabatahtlikele teatud arvu kohtumisi või õpitubasid Robert Wilsoni ja ta meeskonna liikmetega. 

Ootused vabatahtlikele
- valmisolek osaleda nii proovides augustis 2014 kui ka proovides ja etendustel aprillis-mais 2015. Oluline on, et osaletakse kõigis proovides, sest töögraafik reeglina ei võimalda asendajate väljaõpet. 
Teatud arvul vabatahtlikel on võimalus osaleda kas ainult tervel sügisesel või ainult tervel kevadisel perioodil. Eelistatud on aga need, kel võimalus kaasa teha kõik proovid ja etendused. 
- huvi ja kohusetundlikkus meeskonnatööks
- eelteadmised või kokkupuude teatritööga (sh kooliteater, harrastusteater, tants)
- vanus vähemalt 16 aastat

Vabatahtlikule tagatakse
- vahetu osalemine lavastuse erinevates protsessides
- toitlustamine proovi- ja etenduste perioodil vastavalt ajagraafikule
- väike esinemistasu etendustel kaasa tegemisel
- 2-4 tasuta piletit peaproovidele ja/või esietendustele
- muud võimalused lisanduvad prooviperioodidel sõltuvalt võimalusest ja olukorrast 

Ajagraafik
I prooviperiood Noblessneri Valukojas 19.-26. august 2014. 
Proovide kestus 3-5 tundi päevas, täpsed prooviajad selgumisel.

II prooviperiood Noblessneri Valukojas 23. aprill - 11. mai 2015
Proovide kestus 3-5 tundi päevas, täpsed prooviajad selgumisel.
Esietendused 12.-15. mail 2015 

Soovist osaleda palume teatada hiljemalt 30. juuniks e-postile [email protected]. Lisage kirjale CV ja lühiselgitus oma seostest teatri või tantsuga. Palume kindlasti lisada kirjale mobiilinumber. Kõigi kandidaatidega võetakse ühendust hiljemalt 7. juuliks.  

Lisainfo 
Madli-Liis Parts
Tel 56 201108, [email protected]