Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Arvamusfestival: millist teatrit lapsed tahavad?

05.08.2022 13:52

Juba nädala pärast on käes Arvamusfestivali aeg ja ASSITEJ kutsub teid reedel, 12. augustil 2022 osa saama kahest erilisest sündmusest Paides.

Kell 12.00 toimub (festivali lastealal) luguteatrietendus "Millist teatrit lapsed tahavad", mida viib läbi Tartu Spontaansusteater.

Luguteatri arutelu-etendus lastele: "Millist teatrit lapsed tahavad?"
Teatrivaatamine algab juba lasteaia vanuses. Ilmselgelt on lastel oma arusaamad ja ettekujutused teatrivaatamisest. Esmakordselt Eesti avaliku ühiskonna ajaloos arutleme koos lastega, millist teatrit nemad päriselt soovivad näha ja milline on nende jaoks tõeline teatrielamus.

Arutelu toimub luguteatri formaadis, et kaasata igas vanuses lapsi ja lapsemeelseid teatrihuvilisi täiskasvanuid, kellel on soov oma laste teatri vaatamist toetada. Luguteater (playback theatre) tekib koostöös näitlejate ja publiku vahel. Näitlejad on kuulavad mõtteid ja lugusid ning asuvad laval tegutsema. Spontaanse mängu, häälte, liikumise ja muusika kaudu peegeldatakse lugu tagasi ning selle käigus tekivad uued ideed ja mõtted.

Rohkem infot Arvamusfestivali kultuuriprogrammi kohta saab siit.

Kell 14.00 toimub Õnnelike laste alal teatrihariduse teemaline arutelu "Teatritempel".

"Teatritempel"

Tempel kui pühamu ja tempel, mille teater võib jätta nii vaatajana kui teatriringis osalejana. Kas teater võib meid muuta paremaks inimeseks? Kas see võiks olla kooliprogrammi osa kõigi laste jaoks?  

Osalejad: Maria Peterson (teatripraktik ja -õpetaja), Grete Arro (hariduspsühholoog), Steven Hristo Evestus (endine prokurör ja teatrijuht)
Arutelujuht: Eduard Odinets 

Korraldajad: ASSITEJ Eesti Keskus (NAKS festival) ja Paide Muusika- ja Teatrimaja

Õnnelike laste ala programmiga saab tutvuda siin.