Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Armastuse narride ringreis Eestis

08.04.2004 11:40

Aprilli alguses esietendus Tallinnas Murray Schisgali "Armastuse narrid" ("Luv").
Lavastaja Egon Nuter, kunstnik Hardi Volmer, mängivad Raivo E. Tamm, Anne Paluver ja Arvo Kukumägi, kellele see on come-back teatrilaval.
 
Seda igihaljast komöödiat, mis räägib armastusest, rahast ja seksist, mängiti omal ajal Broadway'l peaaegu tuhat korda. Peagi valmis näidendi ainetel Hollywoodi filmiversioon (osades Jack Lemmon, Elaine May, Peter Falk, Harrison Ford jt) ning seejärel ka muusikal.
"Luv'i" jätkuvat populaarsust tõestab seegi, et ka uuel aastatuhandel on seda New Yorgis korduvalt lavale toodud.
Eestisse jõudis see lugu juba 1979. aastal "Lavv-stoori" nime all. Lavastaja Evald Hermaküla käe all tegi Vanemuise teatris ühe oma esimestest suurrollidest Hannes Kaljujärv, mängisid veel Liina Orlova ja Tiit Luts.

Schisgali näidendeid on meil etendatud veel teisigi: Peeter Volkonski lavastas 80ndatel samuti Tartus lühinäidendid "Tiiger" (osades Ants Ander, Kais Adlas) ja "Hädavaled" (Maimu Krinal, Andres Dvinjaninov, Rain Simmul); Tõnu Kilgas aga 90ndatel Eesti Draamateatris kahest lühinäidendist koosneva "Kaks ringi ümber pargi" (osades Liina Orlova, Robert Gutman, Tõnu Kilgas, Lauri Leesi).

Komöödiat "Armastuse narrid" saab näha üle Eesti erinevates mängupaikades.


Hannes Villemson
tel. 5038045