Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Armas lugu nukust, kes ärkas ellu. Estonia näitab balletti “Coppélia”

14.05.2020 13:52

Laupäeval, 16. mail 2020 kell 19 näitab Rahvusooper Estonia oma Facebooki lehel ülekandena Léo Delibes’i kogupereballetti "Coppélia". Ballett on loodud Ernst Theodor Amadeus Hoffmanni jutustuse "Uneliivamees" ainetel ja jutustab mänguasjameister Coppéliusest, kes on loonud nuku nimega Coppélia ja soovib teda kogu hingest ellu äratada.

Balleti maailmaesietendus toimus Opéra Paris’s 1870. aastal ja see kaunis ballett on püsinud teatrite repertuaaris juba poolteist sajandit. Rahvusooperis Estonia toimus "Coppélia" esietendus 2010. aastal ja selle koreograaf-lavastajaks oli Ronald Hynd Inglismaalt, kes on sama lavastuse publiku ette toonud ka Inglise Rahvusballeti esituses. 

Lavastaja sõnul peitub "Coppélia" võlu teose lihtsuses. "Selles loos pole printsi ega printsessi. Lugu räägib külainimestest, poisist ja tüdrukust, kelle armastus on väga lihtne – pole luike ega uinuvat kaunitari. Usun, et seepärast ongi "Coppélia" olnud balletina nii populaarne, et inimesed saavad end tegelastega samastada. See on väga armas lugu," sõnab lavastaja. 

Laupäeva õhtul tuleb näitamisele otsesalvestus, mis võeti koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga üles 2012. aasta aprillis. Lavastuse dirigent on Mihhail Gerts ja kunstnik Roberta Giudi di Bagno, osades Luana Georg, Sergei Upkin, Vitali Nikolajev, Marika Muiste jpt. 

Teatriõhtule kohaselt algab etendus laupäeval kell 19 ja jääb järele vaadatavaks üheks nädalaks. Etendus on eesti keeles ja publikule tasuta, Facebooki kontot vaatamiseks omama ei pea. Etendust saab näha veebilehel: https://www.facebook.com/Rahvusooper/live/ 

Lavastuse kohta on võimalik lähemalt lugeda ja ka kavalehega tutvuda Estonia kodulehel: 
http://www.opera.ee/lavastus/coppelia-2/ Kõigi nende rõõmuks, kes ihkavad balletti elavas esituses näha, saavad tulla vaatama balleti taasesietendust 5. märtsil, 2021.

Rahvusooper tänab südamest häid pikaaegseid koostööpartnereid Eesti Rahvusringhäälingut ja Estonian Records Productionit, kellega koostöös etendused läbi interneti publikuni tuuakse.