Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aprillikuine festivalikalender

22.04.2015 19:29

Tsirkusefestival 2015Esimese Eesti Tsirkuse Festivali raames leiavad 1.–30. aprillini aset erinevad tsirkusesündmused Tallinnas, Tartus ja Keilas olles osa Ülemaailmsest Tsirkusepäevast 2015, mida tähistatakse 18. aprillil. 
Festivali avamisele Kumu auditooriumis 1.04 kell 18.00 on oodatud kõik huvilised. Koostöös Kumu Dokumentaaliga esilinastub Horacio Alcala dokumentaalfilm “Grazing the Sky” (Hispaania, Portugal, Mehhiko 2013).
Programmis on kaasaegse tsirkuse lavastusi noortele ja lastele (Folie, OMAtsirkus), tänavaetendusi (Schokokaboom), peredele mõeldud sündmusi (Piip ja Tuut, Tsirkusering), humoorikaid show-etendusi (mustkunstnikud, Dan le Man), professionaalseid kunstiprojekte (minifestival "Lack of Art" 11.–12.04. Kanuti Gildi SAALis) jne.
15 erinevat sündmust toimuvad Kumu auditooriumis, Kanuti Gildi SAALis, Piip ja Tuut Mängumajas, Keila Kultuurimajas, Nõmme Kultuurikeskuses, Viimsi huvikeskuses, OMAtsirkuse saalis, Teatri Kodus Tartus, Kullo Lastegaleriis, Kalamajas ning Tallinna tänavatel.

Festivali ajakava leiad siit.  

*
Laupäeval, 4. aprillil toimub Kõmsi Rahvamajas Läänemaa täiskasvanute harrastus- ja külateatrite festival. Info ürituse kohta: Lea Mäeorg, [email protected], tel. 525 3236.

*
7.-12. aprillini toimub Narvas, Kultuurimajas Rugodiv kooliteatrite festival "Kuldkalake". Festivali raames näidatakse üle 30 lavastuse paljudest teatrikunsti žanridest: muinasjutud väikestele, nukulavastused, kirjanduslikud kompositsioonid, filosoofilised lood, farsid, klassikute-dramaturgide näidendid. Festivaliosalejad on koolide teatrikollektiivid, lasteteatrite kollektiivid ning välismaiste kooliteatrite kollektiivid. Etendused toimuvad vene keeles ja vaatajatele tasuta. 

Festivali ajakava leiad siit. 

*
Festival "Suur Tšaikovski" 15.–19. aprillini 2015 Rahvusooperis Estonia 
Käesoleval aastal möödub suure vene helilooja Pjotr Tšaikovski sünnist 175. aastat. Tšaikovski on maailmale pärandanud mitmed kaunid ooperid ja balletid, kuus sümfooniat, instrumentaalkontserte, kantaate ja romansse, mis on pakkunud hingestatud elamusi mitmetele põlvkondadele. Rahvusooper Estonia tähistab suursündmust festivaliga, kus tuleb ettekandele valik helilooja mitmekülgsest loomingust: ooper „Padaemand“, ballett „Uinuv kaunitar“, esimene klaverikontsert b-moll op. 23 ja kolmas sümfoonia D-duur op. 29 Nikolai Aleksejevi dirigeerimisel, ooperigala ja balletigala ning John Cranko suurejooneline dramaatiline ballett „Onegin“ helilooja muusikale.
Festivali raames toimub ka haridusprogramm, mille sihtgrupp gümnaasiumiõpilased ja ooperihuvilised.
Loengute kestus on 75 min ja ekskursioonide kestus 45 min. Haridusprogramm on külastajatele tasuta, registreerimine [email protected] 
 
Festivali ajakava leiad siit.

*
Eesti Tantsuagentuur korraldab 17.-19. aprillil Tartu Uues Teatris ja Genialistide Klubis noore publiku jaoks loovate tantsukunstnike võrgustiku NOBA etendusprogrammi ja töötubasid. NOBA on Põhja- ja Baltimaade võrgustik, mille eesmärk on suurendada koostööd tantsukunstnike vahel, jagada teavet ning tõsta teadlikkust lastele ja noortele suunatud tantsukunstist ja -kunstnikest. Võrgustikku kuuluvad tantsuorganisatsioonid Rootsist, Islandilt, Taanist, Norrast, Soomest ning Eestist. NOBA Tartu kohtumise peateema on "Ületades tantsulava piire". Töötubasid juhendavad Joan van der Mast ja Erik Kaiel. Esinevad Soome, Taani, USA-Hollandi ja Eesti tantsukunstnikud.

Festivali ajakava leiad siit.

*
Viljandi Tantsunädal toimub 23. -29. aprillini, hõlmates ka 23.-25. aprillini toimuvat rahvusvahelist nonc-conference'i pealkirjaga "„DANCE ARTIST IN/ AND/ TO/ WITH/ AGAINST/ OR/ IN LOVE WITH HIGHER EDUCATION IN DANCE", mille raames sõidavad Viljandisse tantsuhariduse üle arutlema esinejad Saksamaalt, Austriast, Kanadast, Rootsist, Taanist jne. Tantsunädala raames saab näha TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia koreograafia eriala lõputöid, osaleda koolitusel ja üldhariduskoolide üritustel ning vaadata erinevate tantsu- ja etenduskunstnike lavastusi, sh Henri Hüti "Rhythm is a Dancer", Renate Keerdi "Kama", Ruslan Stepanovi "Klapp", ZUGA ühendatud tantsijate "Käik" jt nii Viljandi linnas kui ka maakonna koolides. 
29. aprillil tähistatakse ka Rahvusvahelist tantsupäeva, mille läkituse on sel aastal kirjutanud Alkis Raftis. Loe inglise keelset läkitust siit. 

Tantsunädala ajakava leiad siit. 

*
Comedy Festival
28.-30. aprillini toimub Tallinn Comedy Festival, mis toob juba teist korda Tallinnasse kokku tuntud koomikud läbisegi veel avastamata tähtedega. 3 päeva jooksul astuvad 4 esinemispaigas üles ligikaudu 20 esinejat Eestist ja mujalt maailmast. Korraldajad lubavad, et need saavad olema aasta kolm kõige naerurohkemat päeva Eestis. Festivali raames toimub muuhulgas Eesti kõikide aegade esimene comedy gala. Tallinn Comedy Galal jagavad ühe õhtu jooksul lava Eesti parimad koomikud nagu Peeter Oja, Andrus Vaarik ja Henrik Kalmet ja valitud välismaised esinejad nagu Late Night Gimp Fight (UK). Kõikidel esinejatel on piiratud aeg, et esitada oma parim materjal.

Veel astuvad kolme päeva jooksul üles Ott Sepp, Katariina Tamm, Tristan, Carey Marx (UK), Felicity Ward (AU) ja veel pikk rida esinejaid. Festival toimub neljal laval: Nordea Kontserdimaja, Von Krahl, kohvik Sinilind ja Kino Sõprus. Festivali ajakavasse on oodata täiendusi ja üllatusi.

Festivali ajakava leiad siit.

*
Traditsiooniline Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna tudengite festival KorFest toimub sellel aastal 22. aprillist – 16. maini. Kuigi festival algab Helsingi Teatrikõrgkoolis ja lõppeb Tallinna Teletornis, on põhiline tööde esitlemise koht TLÜ teater Stella. Festivalil saab näha nii koreograaf-lavastajate magistrilavastusi kui tutvuda bakalaureuseõppe tudengite lavastusprotsessidega.

Festivali ajakava leiad siit.