Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Aprilli lõpus näeb Pärnus Liepaja Teatri lavastust „Epp Pillarpardi Punjaba potitehas“

03.04.2012 14:08

29. ja 30. aprillil mängib Liepaja Teater külalisena Endla teatri Küünis Liepaja Teaterlavastust(Laimesciema podniekdarbnīca), mis on dramatiseering Peet Vallaku novellist „Epp Pillarpardi Punjaba potitehas“. Eesti teatripublikule tuttavast novellist on Endlas varem sündinud kaks legendaarset lavastust ning ka Gundarsi lavastus on pärjatud Läti teatriauhindadega.

"Käisin umbes 20 aastat tagasi Endlas vaatamas Priit Pedajase lavastust „Epp Pillarpardi Punjaba potitehas“. See mõjus positiivselt, ebatavaliselt ja inspireerivalt. Aga ühte jõkke ei saa kaks korda astuda, nii et otsustasin teha teise jõe ja kirjutada Vallaku novellist oma dramatiseeringu," rääkis Gundars.
Lavastuse tegevus leiab aset 1930. aastate alguse Eestis. Vana pottsepp on hiljuti surnud ning jätnud potitehase oma naisele, Epule. Naine peab otsustama, kellest saab uus pottsepp - kas Mihklist, kes on tehases töötanud juba 12 aastat, või noorest andekast töölisest Jassist?
"Tegemist on kindlasti armastuslooga, kus naisel tuleb valida kahe mehe vahel. Sellest tekibki loo keskne konflikt. Kõik kolm vajavad kedagi, kellega koos olla. Eriti mõlemad mehed, kes kumbki püüavad Epu südant võita. See on kõigile tuttav ja arusaadav lugu, ühtaegu traagiline, koomiline, siiras ja kurb. On ka tuld ja kirge - nagu eluski," rääkis lavastaja.

2011. aasta Läti teatri aastaauhindade jagamisel pälvis „Tema Taevaliku Õnneküla potitehas“ kaks näitlejaauhinda: Inese Kučinska parima naisnäitleja auhinna Epu osatäitmise eest ning Kaspars Kārkliņš parima noore näitleja auhinna Jassi rolli eest.

"Epp Pillarpardi Punjaba potitehast" on Endlas suure eduga lavastatud kahel korral: 1974. aastal tõi Vallaku dramatiseeringu lavale Kaarin Raid ja 1991. aastal Priit Pedajas.
Lauris Gundars (1958) on tuntud läti lavastaja, näitekirjanik, stsenarist ja dramaturgia õppejõud. Korra on ta teinud koostööd ka Endla teatriga: 1997. aastal tõi Gundars Endlas lavale Anton Tšehhovi „Duelli“.

„Tema Taevaliku Õnneküla potitehase“ etendused Endla teatri Küünis toimuvad 29. ja 30. aprillil algusega kell 19. Piletid on müügil Endla teatri kassas ja Piletimaailmas. Etendused on läti keeles eestikeelse sünkroontõlkega.

Lisainfo:
Inga Jaagus
SA Endla Teater
Avalike suhete juht
[email protected]
442 0646
505 1223
www.endla.ee

Zanda Borga
Liepaja Teatri dramaturg
[email protected]
http://liepajasteatris.lv/laimesciema-podniekdarbnica/