Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Anu Lamp debüteerib PromFestil ooperilavastajana

25.01.2017 17:37

Pärnu Rahvusvaheline Ooperimuusika Festival PromFest toob lavale Giuseppe Verdi “Traviata”, mille peaosades näeb Klaudia Taevi konkursi võitjaid ning mis jätkab traditsiooni, kus lavastajana saab oma visiooni ooperilavale lavale tuua inimene, kelle jaoks on ooperi lavastamine esmakordne kogemus.  
“Traviata” lavastab armastatud eesti näitleja, lavastaja ja õppejõud Anu Lamp, muusikajuht ja dirigent on Erki Pehk, kunstnik Madis Nurms, valguskunstnik Margus Vaigur ning koreograaf Ingmar Jõela.  
Peaosades astuvad üles tenor Alex Kim Lõuna-Koreast ja sopran Anna Denisova Venemaalt. “Traviata” valmib koostöös Kaunase Riikliku Muusikateatriga.

Anu Lamp ja Erki Pehk
Anu Lamp on öelnud, et soovib “Traviatat” lavastada autoritruult. “Meie lavastus peaks kõnelema meie kaasajast. Ja me oleme selles mõttes ka autoritruud, sest Verdi soovis omal ajal, et “Traviata” oleks kaasaegne tükk ning kõnetaks kaasaegset publikut. Ning nii nagu Verdil, nii ka meil võidab armastus surma,” võtab Anu Lamp lavastuse konseptsiooni lühidalt kokku.
PromFesti raames etendub “Traviata” kahel korral: 5. mail kell 19 Vanemuise väikeses majas ja 9. mail kell 19 Pärnu Kontserdimajas. Samuti saab PromFesti “Traviatat” näha 8. augustil Birgitta Festivalil ning detsembris Leedus Kaunase Riiklikus Muusikateatris.

Tänavune Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festival PromFest toimub 5.–12. maini 2017. Festivali raames toimub X Klaudia Taevi nimeline rahvusvaheline noorte ooperilauljate konkurss, lisaks mitmed kontserdid ja meistriklass lauljatele. 8. mail loodetakse publiku silme all püsitatada Guinnessi maailmarekord, kui Schuberti “Ave Maria” kõlab järjepanu vähemalt 25 konkursil osaleva laulja esituses. Seekordse festivali avagala on suurejoonelisem kui kunagi varem - PromFesti Tähtede Galal esinevad varasemate konkursside võitjaid, kellest tänaseks on sirgunud rahvusvaheliselt hinnatud ooperitähed.

Festivali korraldab MTÜ PromFest. Peamised koostööpartnerid on Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvusringhääling ja Pärnu Kontserdimaja.
Festivali ajakava leiate siit

Piletid etendustele ja kontsertidele on müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades.
Kuni 14.02 kehtib piletitele sõbrapäevahind!
Detailsem info festivalisündmuste kohta täieneb kodulehel jooksvalt: www.promfest.ee/et

Lisainfo
Krista Leipsig
PromFesti meediajuht
50 82102