Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Anu Kaal ja Urve Tauts tähistavad juubeleid

04.11.2010 15:37

Täna, 4. novembril  toimuva Giuseppe Verdi „La traviataga“  tähistavad kaks Estonia kauaaegset primadonnat oma väärikaid juubeleid – Anu Kaalul täitub 70 aastat ja Urve Tautsil 75 . Mõlemad lauljannad on kinkinud publikule palju unustamatult kauneid hetki - Anu Kaal on üle saja korra laulnud "La traviatas" Violetta rolli, Urve Tauts aga Florat ja hiljem Anninat.

Anu Kaalu laia ulatusega kaunilt voolav ja kerge sopran on võimaldanud laulda pea kõiki koloratuursoprani unistusterolle, mis oma säraga on köitnud paljusid. Nende rollide hulka kuuluvad Öökuninganna (Mozarti „Võluflööt“), Gilda (Verdi „Rigoletto“), Lucia (Donizetti „Lucia di Lammermoor“), Konstanze (Mozarti „Haaremirööv“), Violetta (Verdi „La traviata“), Roxane (Tambergi „Cyrano de Bergerac“), Maria (Donizetti „Rügemendi tütar“), Oscar (Verdi „Maskiball“) jpt.

Urve Tautsi teatakse kui kauni tämbri, nüansirohke hääle ja suurepärase näitlemisoskusega mitmekülgset lauljat, kelle repertuaaris on üle seitsmekümne ooperirolli. Neist meeldejäävamad on Carmen (Bizet’ „Carmen“), Amneris (Verdi „Aida“), Azucena (Verdi „Tubaduur“), Maddalena (Verdi „Rigoletto“), Eboli (Verdi „Don Carlo“), Flora (Verdi „La traviata“), Herodias (Straussi „Salome“) jpt.

"Violetta oli minu unistuste roll juba lauluõpinguid alustades ja see unistus täitus. Lisaks olid mul sellised suurepärased partnerid nagu Ivo Kuusk, Hendrik Krumm ja Georg Ots - mida paremat võis veel tahta!", ütles Anu Kaal. Urve Tauts räägib oma rolli kohta "La traviatas": "Flora pole just suur roll, aga Violetta sõbrannana siiski üsna oluline ja eks tema kannatused kandusid ka minuni. Flora roll meeldis mulle väga. Öeldakse, et pole olemas suuri ja väikeseid osi, on suured ja väikesed näitlejad."

Lauljannad on koos laulnud paljudes ooperites, näiteks "Rigolettos", "Lucia di Lammermooris", "Don Carloses", "Roosikavaleris" jt.

4. novembri juubeliõhtul on Violetta rollis esmakordselt Kädy Plaas, Alfredo rollis Gregory Warren  Berliini Deutsche Operist, Florat kehastab Teele Jõks  ja George Germonti Aare Saal. Dirigent on Jüri Alperten.

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
ylla.veerg@opera.ee
tel. +372 683 1242

www.opera.ee
Maja täis muusikat!