Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ants Lauterile pühendatud konverents Märjamaal

30.10.2006 17:37

30. oktoobril, Ants Lauteri 33. surma-aastapäeval, meenutatakse Valgu klubis Märjamaa vallas mälestuskonverentsiga näitlejat, lavastajat ja aktiivset ühiskondliku elu tegelast ning avatakse mälestuskivi tema sünnikodus.

Päev algab kell 11.30 konverentsiga, mille avab Rapla maavanem Tõnis Blank. Ettekanded Ants Lauterist teevad Lea Tormis, Kalju Haan ja Kalju Komissarov. Sõnavõtuga näitleja vendadest esineb May Maiste. Esitatakse katkeid Ants Lauteri portreefilmist "Mõistus, tahe, töö ja Lauter" (1963).

Päev jätkub kell 15.15 Mäe talu õuel (2,5 km Valgust Velise suunal), kus avatakse mälestuskivi Ants Lauterile (idee ja teostus skulptor Raimo Kuusik).

Konverentsil annab Velise Kultuuri ja Hariduse Selts üle "Lauteri kodukandi preemia", mille nominediks on kutselises teatris vähemalt 25 aastat töötanud näitleja. 10 000 krooni suurust preemiat on rahastanud Eesti Kultuurkapitali Raplamaa ekspergrupp. Preemia nominendi valimise protsessi kaasati Rapla maakonna kultuuritöötajaid. Nominent tehakse pressitate teel teatavaks 30. oktoobril.

Üritus toimub Teatiraasta raames ja selle korraldajad on Velise Kultuuri ja Hariduse Selts, Rapla Maavalitsus, Märjamaa Vallavalitsus, KA teater.

Mälestuspäevale on oodatud kõik huvilised (vajalik etteregistreerimine 25. oktoobriks), kutsutud on ka kõik Ants Lauteri näitlejapreemia laureaadid.

Lisainfo ja registreerimine:
Jürgen Kusmin
Velise KHS
projekti juht
5646 7646   
[email protected]
www.velise.ee