Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Ants ja Hamletid” Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

25.10.2007 18:12

Neljapäeval, 25. oktoobril kell 18 esietendub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis (Müürivahe 12, Tallinn) Teatrilabori Assauwe teatri loeng-lavastus "Ants ja Hamletid" Ants Lauteri elust ja loomingust. Lühilavastuse teatriloolistest dokumentidest, fotodest, mälestustest ja artiklitest vormis esitamisküpseks Teatrilabori kunstiline juht Jaanika Juhanson.

Rikkalikult fotomaterjaliga illustreeritud õhtutund annab populaarses ja teatraalses võtmes aimu ühe Eesti teatri suurkuju loomingu keerdkäikudest, võttes lavastust läbivaks selgrooks William Shakespeare'i "Hamleti" osatähtsuse Ants Lauteri arenguteel. 

Legendaarse näitleja ja lavastajana astub üles Helgur Rosental, temale sekundeerib teispoolse Horationa Ajjar Ausma. Mõlemad noormehed on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia - Helgur näitlejana ja Ajjar koreograafina. 

Assauwe teater on Teatrilabori alaprogramm koostöös Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumiga, mille eesmärk on tutvustada noortele paeluvas vormis Eesti teatri ajaloo huvitavamaid nähtusi ja olulisi isikuid. Loeng-etendused sobivad eriti ajaloo- ja kirjandustundide süvendavaks jätkeks. Loomulikult on oodatud kõik teisedki Eesti teatriajaloo huvilised olenemata vanusest.
 
Piletid hinnaga 40.- / 25.- (soodushind õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele) on saadaval alates tund enne etendust kohapeal.
 
Lavastust mängitakse veel 26. oktoobril 2007 kell 18 ja UNICEF-i Sinise Nädala raames 3.-5. detsembril kell 19 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.
 
Veel infot:
www.teatrilabor.ee ja www.tmm.ee
 
Kontakt:
Kirsi Ansper
MTÜ Teatrilabor korraldusjuht
tel: 5130265
e-post: [email protected]
 
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Infotel: 64 46 407
[email protected]
www.tmm.ee