Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Antigone” Teheranis

09.02.2011 10:47

Antigone11. veebruarist – 21. veebruarini osaleb R.A.A.A.M.-i lavastus „Antigone“ 29. rahvusvahelisel Fadjr-i teatrifestivalil Teheranis.

Lavastust mängitakse kokku neljal korral Teherani Linnateatri (Shahr) pealaval. Kokku näeb „Antigonet“ 2400 iraanlast, sest 600-kohaline saal on neljaks korraks välja müüdud. Festivali rahvusvahelises põhiprogrammis osalevad veel trupid Hiinast, Tšehhist, Saksamaalt, Poolast, Venemaalt, Itaaliast, Kanadast jt, kokku on esindatud 14 maad.

2010. aasta suvel lavastas R.A.A.A.M.-is Homayun Ghanizadeh Iraanist. Tegemist on Iraani viimase aja ühe väljaspaistvaima lavastajaga, kes on pärjatud Iraani suurima teatrifestivali Fadjr 2005. aastal parima lavastaja tiitliga.
Iidse Pärsia kultuuri esindajana valis lavastaja algmaterjaliks Sophoklese antiiktragöödia „Antigone“. Lavastuses on koos eesti näitlejatraditsioon ja iraani lavastaja, püüdes leida viise, kuidas antiikmütoloogia kangelased ja nende valikud elustuksid siin ja praegu.
Näitlejad: Andrus Vaarik (Tallinna Linnateater), Elina Reinold, Raimo Pass (Eesti Draamateater), Ago Anderson (Endla), Ragne Pekarev (Vanemuine) või Ülle Lichtfeldt (Rakvere Teater), Külli Reinumägi.

Esietendus oli 11. augustil 2010 Tallinna Püha Katariina kirikus.
Eestis on „Antigone“ etendused 17., 18. ja 19. aprillil NO99 teatrisaalis.
Piletid müügil Piletimaailmas ja Piletilevis.