Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntvedi lavastuse “Uncanny You” avalik prooviprotsessi ettenäitamine

21.07.2017 12:32

"Uncanny you"
Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntvedi septembris valmiva lavastuse "Uncanny You" prooviprotsessi ettenäitamine toimub 27. juulil kell 19.30 Kanuti Gildi SAALis. Showingut kantakse üle New York’i residentuurikeskusesse "Arts Letters and Numbers" osana suvisest meistriklassi programmist, mis sel aastal keskendub põhiseaduse temaatikale kandes pealkirja "Constitution". Pärast showingut järgneb arutelu Tallinna ja New York’i publiku vahel.

"Uncanny You" on Ann Mirjam Vaikla ja Laerke Grøntvedi audio-visuaalne lavastus. Projekt keskendub kummastavatele ehk "uncanny-likele" ruumidele ja situatsioonidele.

Mõistet "uncanny" mainiti esimest korda Sigmund Freudi essees "Das Unheimliche" 1919. aastal. Sõna “uncanny” tähendab midagi võõrastavalt tuttavlikku, midagi rohkemat kui lihtsalt saladuslikku, midagi, mis äratab hirmu ja õudu ning on ebamugavalt kummaline. Lavastus "Uncanny You" kasutab seda mõistet tänapäeva poliitilise kliima kontekstis - see on interdistsiplinaarne lavastus, mis kasutab kontserdi, luule, video, liikumise, visuaalse ja sõnateatri elemente. Autorid on lavastuse teksti loonud ise ja osaliselt rekonstrueerinud selle äsja ilmunud artiklite põhjal (New York Times, The Guardian). Samaaegselt keskendub lavastus putukate ellujäämise strateegiatele ja mimikrile ning huvitub selle ilmingutest inimeste maailmas (inspireeritult Roger Caillois’ esseest "Mimicry and Legendary Psychasthenia").

"Uncanny You" on rahvusvaheline teatriprojekt, mis esietendub 26. septembril 2017 Kanuti Gildi SAALis 17. hooaja esimese uuslavastusena. Toetajate hulka kuuluvad ka residentuurikeskus "Arts Letter and Numbers" New York’is ja Teater Momentum Odense’s Taanis.

Lærke (DK) on esineja ja helilooja. Ta on osa sõltumatust teatrigrupist T.I.T.S ja on reisinud lavastustega “Forced Beauty” ja “MINE”, koos Bianca Casady’ga (Cocorosie) tema 2015. aasta Euroopa tuuril. Eelmisel aastal esines ta Tallinnas oma soolokontserdiga “Before the Storm”. 2015. aastal lõpetas ta oma õpingud Norra Teatriakadeemias näitleja erialal.

Ann Mirjam (EST) on lavastus- ja kujutav kunstnik. Ta on äsja saabunud New York'ist, kus ta oli aasta aega praktikal Storefront for Art and Architecture galeriis Soho linnaosas. Ta on osalenud kahel korral Watermilli Keskuse rahvusvahelises suveprogrammis (Long Island, NY), mida juhib teatrilavastaja Robert Wilson. 2015. aastal lõpetas ta oma õpingud Norra Teatriakadeemias stsenograafia erialal.

Residentuurikeskus Arts Letters and Numbers on koht, mida kannustab loomingulisus ja eesmärgile pühendatud intensiivsus. See on koht, kus luua uusi seoseid, mõtteprotsesse ning viise, mis kehastavad meie lootusi ja püüdlusi. Paik, kus erinevad osapooled saavad kokku, et konstrueerida küsimusi ja loomingulisi projekte keskendudes empaatiale, eetikale ja kujutlusvõimele. Ruum, kus uurida hapruse varjundeid meie jagatud narratiivides.
Käesoleva aasta juulikuus korraldab residentuurikeskus Arts Letters & Numbers oma kuuendat interdistsiplinaarset suve meistriklassi, mis see aasta keskendub põhiseaduse temaatikale kandes pealkirja “Constitution”. Nimetatud teemaga loob residentuurikeskus võimaluse keskkonnaks, mis soodustab vaba mõtlemist, et küsida küsimusi ja luua kunstiprojekte hetkel aktuaalsete teemade kohta. Ruum, mis toob kokku elemendid, mille põhjal muuta meie taju pidevalt muutuvast maailmast. Põhiseaduse temaatikast inspireeritud küsimused avavad ukse mõistatusele, ruumile, mõttekeerisele ning võimaluse korral osutavad kätte kindla pinnase, millele hiljem toetuda.

Autorid ja lavastajad: Ann Mirjam Vaikla ja Lærke Grøntved
Esitajad: Lærke Grøntved ja Per Magnus Barlaug
Stsenograaf: Ann Mirjam Vaikla
Kostüümikunstnik: Ditte Trudslev Jensen
Helikunstnik: Kenn-Eerik Kannike
Valguskunstnik: Revo Koplus
Videokunstnik: Ingel Vaikla
Tehniline abi: Henry Kasch 
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL
Toetajad: Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti sihtkapital, Arts Letters & Numbers, Teater Momentum

Esietendus: 26.09.2017, Kanuti Gildi SAAL, Tallinn

"Uncanny You" teaser: https://vimeo.com/221570775
Lisainfo: www.saal.ee