Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Andrus Kivirähki “Vapper keefir” Ungaris

17.03.2014 15:34

Kompánia teater Ungaris mängib Eesti nädala raames Andrus Kivirähki teose põhjal valminud muusikalavastust "Vapper keefir".

Lavastust tutvustav tekst ütleb: 

Kuidas saada võitu oma hirmudest? Kuidas muutuda oma elu kangelaseks? Selles näidendis on köök kogu maailm, ja kõik toiduained selles maailmas on lapsed ja täiskasvanud. Külmkapp on taevas ja inimesed on jumalad, prügikastis kamandab banaanikoor, praeahi on põrgu, piim on arg lihtrahvas, kes vahetpidamata kardab hapnemist, peata anšooviste bänd annab aga ööd-päevad läbi kontserte. Vapper peategelane Keefir päästab koos Vorsti, Spagettide ja Moosiga printsess Hõbepaberi türann Banaanikoore, kelle hüüdnimi on Tarzan-kuningas, vangistusest. Andrus Kivirähki Eesti kaasaegne eriline lastenäidend on kirjutatud sellele iseloomulikus absurdses ja humoorikas lastekeeles.

Andrus Kivirähki näidendi on tõlkinud Móni Seges. Kompánia teatri jaoks ei ole see esimene kohtumine Kivirähkiga. Nad on varem toonud lavale romaani "Rehepapp" dramatiseeringu ning lasteraamatul "Sirli, Siim ja saladused" põhineva interaktiivse lavastuse, mis püsib tänini teatri repertuaaris.

17. märtsil algab suurim Eesti kultuuri tutvustav üritus Ungaris, mis toimub sel aastal juba seitsmendat korda ja korraga kolmes linnas: Budapestis, Szegedis ja Debrecenis. Sündmuse korraldavad Eesti Instituudi Ungari esindus ja filmistuudio Szimplafilm. 

Seekordse Eesti nädala programm keskendub filmilinastustele: Ungari publik saab ülevaate möödunud aastal valminud parimatest Eesti filmidest, kavas on "Mandariinid", "Seenelkäik", "Kertu", "Free Range" ja "Õlimäe õied". Lisaks ka lühimängu- ja dokumentaalfilmi programmid, millest viimases linastub ka Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo "Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha".
Andrus Kivirähk