Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Andres Särevi kortermuuseumil täitub veerandsada aastat!

07.05.2007 11:16

Esmaspäeval, 7. mail tähistab Andres Särevi kortermuuseum oma sünnipäeva näituse "25 aastat muuseumi" avamisega. Anna ja Andres Särevi kirju loevad Anne Tuuling ja Andres Ots. Näituse koostas muuseumi perenaine Iivi Lepik ja kujundas Jane Kaas. Üritus algab kell 15.00.

Andres Särevi kortermuuseum avati 1982. aastal Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi filiaalina. Muuseumis on toimunud arvukalt salongi-, mälestus- ja kohtumisõhtuid, huvitavaid lasteprogramme ja teatriteemalisi näitusi.

Andres Särev (8.02.1902-18.03.1970) andis teatrile kogu oma jõu ja oskused dramatiseerides, lavastades ja mängides. Tänu temale jõudis lavalaudadele paljude tuntud eesti kirjanike looming - Tammsaare, Luts, Vilde, Mälk, Hint. Särevit on nimetatud dramatiseeringute kuningaks, temata oleks meie tänane teatripilt ilmselt vaesem. Oma põhjalikke teatrialaseid teadmisi ja lavakogemusi jagas ta noortega. Teatriga oli seotud ka tema abikaasa Anna Särev, kes hoolitses Andres Särevi pärandi korrastamise ja säilitamise eest.

Andres Särevi kortermuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi filiaal
Tina tn 23 / Kreutzwaldi 11
Muuseum on avatud K, N, R kell 11-16
Info 64 85 838
www.tmm.ee 
  
Katrin Tihhomirova
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
644 2132
muuseum@tmm.ee