Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Andres Keil vaatab Rakveres tagasi

08.02.2008 16:31

Reedel, 8. veebruaril esietendub Rakvere Teatri väikeses saalis John Osborne'i "Vaata raevus tagasi". Legendaarse näidendi lavastajaks on Andres Keil, kunstnikutöö on teinud Kristi Leppik ja kostüümid loonud Liisi Eesmaa, muusikaline kujundaja Berk Vaher, filmirežissöör Marianne Kõrver, tehniline konsultant Jüri Illimar Žestakov. Näidendi on tõlkinud Peeter Sauter.
Mängivad Erni Kask, Marin Mägi või Maarja Jakobson, Ülle Lichtfeldt, Peeter Rästas ja Peeter Jakobi. 

Kui "Vaata raevus tagasi" 1956 Londonis Royal Court Theatre's esietendus, nimetati lavastust "pommiplahvatuseks" -- millekski, mis muutis kaanonit.

Kaks aastat tagasi said Üllar Saaremäe ja teatrikriitik Andres Keil Vanemuise peldikus kokku. Keil olla kunagi öelnud, et tahaks midagi teha ja John Osborne'i "Vaata raevus tagasi" võiks olla see materjal.

Ühetoalises korteris kohtuvad kibestunud skeptik Jimmy, ta naine Alison, selle sõbranna Helena ja nende kummaline kaaselanik Cliff. Elavad, armastavad, vihkavad. Ei sure.

Näidendi keskseks teemaks ongi viha. Viha sootsiumi vastu: kus viga näed laita, seal tule ja karju -- väga otseselt Briti ühiskonna viiekümnendate keskpaiga valupunktide pihta. Teiselt poolt on see autobiograafiline näitemäng, mis analüüsib iseennast ja analüüsib inimest, analüüsib seda, et millest see viha, või pigem millest see valu või ebakindlus sünnib. "Põhiküsimus on, palju me võime endale mingite eesmärkide saavutamiseks lubada," võtab Keil tüki mõtte kokku ja rõhutab, et "oma osa selles lavalises realisatsioonis on selles, et aastatepikkune kuri kriitik püüab visualiseerida seda, milline on tema arvates üks teatrilavastus."

Rakvere Teatris toimuvad etendused on välja müüdud! 10. märtsil antakse etendus Pärnu Endla Küünis ning 26. märtsil Tartu Sadamateatris.

Lauri Aav
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juht
53 26 7777
50 22 177
mailto:[email protected]
http://www.rakvereteater.ee