Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Andrei Hvostovi “Henriku” ettelugemine

22.09.2006 16:21

Reedel, 22.septembril algusega kell 18.00 loetakse Teadlaste Öö raames Eesti Draamateatri suures saalis Andrei Hvostovi näidendit "Henrik".

Ajaloolasest ja ajakirjanikust autor on loonud kroonik Läti Henrikust ilukirjandusliku kuju. 700 aastat tagasi elanud munk saab Andrei Hvostovi näidendis oma hääle ja iseloomu, oma eluloo ja vaated. Äärmiselt intrigeerivana kergitab see näidend taas küsimuse krooniku rollist ajaloo jäädvustajana või/ja loojana: Henriku kirja pandu ei ole ju mõistagi mitte neutraalne tõde ristisõdadest, vaid sündmuste kirjeldaja enese interpretatsioon ja valik, tema loodud pilt. Mis mees see olla võis, kes kirjutas sellise kroonika? Miks just sellise?

Loevad: noor Henrik - Mihkel Kabel, Henrik - Ain Lutsepp.
Teistes osades: Taavi Teplenkov, Martin Veinmann, Ivo Uukkivi, Tõnu Aav, Mari-Liis Lill, Külli Reinumägi. Lavastaja Raimo Pass.

Lugemisele järgneb vestlusring "Kes minevikku mäletab..." algusega kell 21.00, mida juhib Eesti Teaduste Akadeemia humanitaar- ja sotsiaalteaduste osakonna juhataja, akadeemik Peeter Tulviste. Arutelus osalevad Andrei Hvostov, arheoloog Marika Mägi, ajaloolased Marek Tamm ja Linda Kaljundi ning kirjandus- ja kultuuriloolane Jaan Undusk.

Tanel Tomson
ED avalike suhete juht
5202513