Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Alustavaid teatritegijaid, dramaturge ja kunstnikke kutsutakse Theatre in Palm residentuuri

03.04.2024 14:55

Pildil on vaade lakke kinnitatud prožektoritele. Prožektorid on neljas reas ning näitavad sinakas-lillat valgust.

12 Euroopa riigis toimuv residentuuriprogramm Theatre in Palm kutsub alustavaid näitlejaid, tantsijaid, lavastajaid, miime, etenduskunstnikke, lavastus-, valgus-, heli- ja kostüümikunstnikke, nukunäitlejaid, tsirkuseartiste ja dramaturge osalema. Residentuurid toimuvad maist novembrini 2024 ning kandideerimistähtaeg on igas riigis erinev.

Residentuuriprogramm toimub 12 riigis: Holland (Amsterdam), Rumeenia (Magura Racatau), Bulgaaria (Blagoevgrad), Rootsi (Stockholm), Soome (Turu), Kreeka (Thessaloniki), Portugal (Lissabon), Küpros (Nicosia), Iirimaa (Dublin), Hispaania (Barcelona), Itaalia (Reggio Emilia) ja Belgia (Brüssel). Igas riigis tegutseb residentuuriprogrammi partnerorganisatsioon, kes valib kandidaatide seast enda riigi residentuuri välja viis kunstnikku.

Theatre in Palmi residentuurid annavad kunstnikele võimaluse erialaseks arenguks ja professionaalse võrgustiku arendamiseks Euroopas. Residentuuride peamine eesmärk on edendada koostööd, inspireerida ning jagada teadmisi ja kogemusi, luues samal ajal uusi suhteid. Igas riigis töötavad residendid ühe koostööprojekti kallal, mis võib võtta mis tahes kunstiteose kuju, sh näidend, lavastus, video, maal, tekst jms.

Residentuuri saavad kandideerida vähemalt 18-aastased Euroopa Liidu riikide kodanikud, kes õppivad parajasti etenduskunstidega seotud õppekaval või on äsja kooli lõpetanud ning soovivad alustada tööd etenduskunstide valdkonnas.

Rohkem infot leiab programmi Theatre in Palm kodulehelt.