Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Alustab vestlussari “Uus Eesti Teater”

04.11.2008 12:39

Teatriteaduse Üliõpilaste Loož(TÜL) esitleb vestlussarja "Uus Eesti Teater", mis algab sügisel 2008 ja jätkub kevadel 2009. Viieosalise sarja kuraator on teatrikriitik ja "Teater. Muusika. Kino" peatoimetaja Madis Kolk, kes vestleb tuntud teatraalidega uue Eesti teatri teemadel. Sellel sügisel toimuvad kaks sarja esimest osa.
 
4. novembril kell 18 kohtub Tartu Ülikooli peahoone ruumis 228 lavastaja ja näitleja Andres Noormetsaga.
Vestlussarja avaesineja on ühtaegu nii lavastaja kui näitleja ning tegelenud pidevalt ka mõlema valdkonna piiride mõtestamise ja rikastamisega: näitlejana süvendanud huvi improvisatsiooni- ja actionteatri vastu, lavastajana katsetustanud eri stiilivõtmeis ja esteetikais psühholoogilisest
tehnoloogilise teatrini. Sellele lisaks ulatuvad Noormetsa tegevusvaldkonnad ka raadioteatri, dramaturgia ja tantsuteatrini.

9. detsembril kell 18 toimub samas kohtumine Kanuti Gildi Saali juhi ning Baltoscandali festivali peakorraldaja Priit Rauaga, kes toimetab Eesti teatri- ja tantsumaastikul ennekõike kontseptuaalse kunsti vallas, kuid askeldab ka festivalivõrgustikus, mis tegeleb just sedalaadi kunstivormidega.

Kevadel vestleb Madis Kolk lavastaja ja näitleja Hendrik Toompere jr-ga, lavastaja ja teatrijuhi Tiit Ojasooga ning lavastaja Mart Kolditsaga. Toimumisajad selguvad uuel aastal.

Ürituse toimumist toetab Kultuurkapital.
Üritus on tasuta ning avatud kõigile kuulajatele.


Hedi-Liis Toome
Teatriteaduse Üliõpilaste Loož
[email protected]
+372 56 606 141