Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Alustab kino- ja vestlusõhtute sari „Eesti filmi salatoimikud”

20.02.2012 14:16

Kino Sõprus alustab Eesti filmi 100. juubeliaasta puhul uut sarja, mil nimeks „Eesti filmi salatoimikud”.

Sarja esimese ürituse uurimisobjektiks on Sulev Nõmmiku legendaarne komöödiafilm „Siin me oleme!” Kuidas selline film sündis? Mida arvas rahvas? Kuidas suhtusid filmi kinojuhid? Mida arvas Jaan Ruus? Milline inimene oli Sulev Nõmmik tegelikult?
Toimikuid avavad näitlejad LAURI NEBEL ja  VÄINO PUURA.
Vestlust juhib KADRI NAANU – ilus ja tark neiu Muhumaalt.

Peale vestlust  saab vaadata eestlastele armsaks saanud kultusfilmi „Siin me oleme!”.

Ilusal suvepäeval saabub Muhumaa tallu kapriisne proua Kohviveski koos abikaasa Johniga Tallinnast, auto tagaistmel kaasas kuraasikas Punapea. Seltskond on otsustanud suvepuhkuse veeta kaunis looduses, kuid Kohviveski kapriisid pööravad rahuliku talumajapidamise igapäevaelu peapeale. Kohviveski lööb peremees Ärnil kingakontsaga huule veriseks ning satub kaklusse Punapeaga, haarates tal peast kauni punase paruka. Selgub, et Punapea on lahutanud abielu ning elab ilmselt südamevaluga. Talu peretütre Liina ning kalalaeva madruse Timmu vahel tärkab armuleek; paarike otsustab abielluda. Punapea aga lahkub puhkuselt omapäi, südames peremees Ärni soe sõna ning soovitus uuesti abielluda ja ikka Muhumaale neid vaatama sõita. Kohviveski ja John lahkuvad talust, kuid nende automootor puruneb. Tee ääres peatub Volga, millest ulatab kaardi mees, keda John "hulluks" oli pidanud. Visiitkaardilt selgub, et mees on hoopis lugupeetud psühhiaater Aadu Kadakas.

Osades Lia Laats, Ervin Abel, Renate Karter, Kadri Jäätma, Eva Meil, Sulev Nõmmik, Karl Kalkun, Väino Puura, Lauri Nebel jt. Filmistuudio Eesti Telefilm.

Pilet 5 €, sooduspilet 4€.  Saadaval kino Sõprus kassas ja Piletilevis.

Lisainfo: Katrin Maimik
+372 56502721
Email: [email protected]
Facebook / soprus, www.kinosoprus.ee