Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Alguse saab uus vestlussari “Kriitikud kriitikast”

02.11.2022 11:49

Kolmapäeval, 2. novembril 2022 kell 16.00 algab EKKM-i baaris uus vestlussari "Kriitikud kriitikast", mis toimub Sõltumatu Tantsu Lava tantsukriitika uurimisresidentuuri ja Proloogkooli Kriitikakooli raames. Vestlusringist teeb otseülekande ERRi kultuuriportaal.

Iga päev ilmub arvustusi näitustest, etendustest ja kontsertidest. Infoküllasel ajastul leiab tekste lisaks paberkandjatelt ka internetiavarustest, sealhulgas erablogidest. Kui sõna saab avalikuks, hakkab tööle masinavärk, mis ei pruugi aga loogika seaduspärasustele alluda. On ju sõnal võim kujundada teiste arvamust positiivses, aga ka negatiivses mõttes. Kuivõrd on seega sõna enam selle oma, kes ta kirja paneb?

Vestlusringis "Istutud ja loetud tunnid" arutlevad kriitikud Maria Helen Känd, Valle-Sten Maiste, Hanno Soans ja Hedi-Liis Toome kriitiku rollist ning vastutusest kultuuriväljal. Kui palju võiks enne kirjutama hakkamist tagumikutunde teha ning mida ja kui palju lugeda? Jutuks tuleb ka võimalikkusest või võimatusest püsida sõltumatu ajastul, mil kõik on turundus; ning otse loomulikult uurime, kuidas jääda kriitika kirjutamisel ellu Eesti väikeses skeenes.

Otseülekanne algab kell 16.00 ning kestab orienteeruvalt kuni 17.30.

Allikas: ERR

Pildil Maria Helen Känd, Hanno Soans, Valle-Sten Maiste ja Hedi-Liis Toome. Foto: ERR