Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algavad remonditööd Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi peahoones.

30.10.2006 16:56

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi peahoones, Müürivahe 12 algab 30. oktoobril remont.

Ees seisavad juba aastakümneid oodatud muuseumi fuajee ja garderoobi renoveerimistööd. Kuna tööde teostamine algab lammutamisest, siis tuleb muuseum selleks perioodiks kõikidele külastajatele sulgeda. Seetõttu soovitame inimestel novembrikuusse planeeritud muuseumikülastused edasi lükata detsembri teise poolde või võimaluse korral uude aastasse. Tööde täpne graafik selgub lammutustööde käigus ning edasistest muudatustest osakondade töös teatame muuseumi koduleheküljel. Vabandame tekkivate ebamugavuste pärast ning loodame, et need ununevad, kui muuseumi üks tähtis osa saab uude kuude ja Teie kasutusse.

Samas on võimalik külastada filiaali - Andres Särevi kortermuuseumi (Tina tn. 23/ Kreutzwaldi 11, Tallinn). Väike muuseum on täis teatrihõngu ning korteris elanud lavastaja, näitleja ja dramatiseerija Andres Särevi (1902 - 1970) raamatuid ja esemeid.

Üleval on meeleolukas näitus "Oskar Lutsult lastele". Teatraalsel näitusel on kasutatud "Kevade" ja "Nukitsamehe" lavastuste fotosid, esemeid. Kunstnik Jane Kaas on loonud fantaasiaküllase maailma, mida on põnev vaadata nii lastel kui ka täiskasvanutel.

Muuseumi perenaine Iivi Lepik ootab teatrihuvilisi koolilapsi, nii nooremaid kui vanemaid, et rääkida teatrist ja koos teatrit teha. Muuseumi pedagoogilistes programmides osalemiseks palume õpetajatel eelnevalt kokku leppida. Vastavalt soovile on võimalik tundide teemasid varieerida.    

Pakutavad programmid:
1.-3. klassile
Teatrimäng nukkude, kostüümide ja parukatega.
4.-6. klassile
Teatrimäng.
Lavastuse sünd, fantaasiamängud.
Kõne- ja hääleharjutused.
7.-9. klassile
Teatrimäng. Karakter. Dialoog. Dramatiseering.

Andres Särevi kortermuuseumi lisainfo:
Iivi Lepik
Tina 23-13, Tallinn.
Info: 64 85 838, 64 42 132,
[email protected]  
http://www.tmm.ee