Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algavad lavavõitluse suvekursused

27.06.2007 15:54

Rakvere Teatris ning teatri pargis toimuvad tänasest, 27. juunist kuni 7. juulini rahvusvahelised lavavõitluse suvekursused. Eesti Lavalise Võitluse Liidu ning Põhjala Lavavõitluse Liidu (Nordic Stage Fight Society) poolt korraldatav suvine laager toimub juba üheksandat korda, seekord on toimumiskohaks valitud Rakvere Teater.

45 osalejast moodustavad enamuse noored näitlejad, kaskadöörid ning harrastajatest lavavõitlejad Rootsist, Norrast, Taanist, Soomest ja Lätist.  Eesti-poolsetest osalejatest moodustavad suure osa Rakvere Teatri näitlejad, kes saavad koolitusel võimaluse lihvida oma oskusi algava hooaja avalavastuse, romantilise kostüümidraama "Cyrano de Bergerac" võitlusstseenide tarvis. 

Suvekursusel õpetavad Kalle Kõiv Eestist, Bo Thomas Taanist, Ine Camille Islandilt, Jaques Cappelle Belgiast ning Anders Kippersund Norrast.
Koolituse siinpoolse korraldaja Kalle Kõivu sõnul harjutatakse nii relvadeta võitlust kui ka kolme põhilise relvadistsipliini käsitsemist, milleks on 13.-14. sajandi relvad: laimõõk, mõõk ja kilp, 15.-17. sajandi rapiir ja pistoda ning 17.-18. sajandi väikemõõk.  
Kursuste lõppedes, 7. juulil toimuvad kõigile osavõtjatele arvestused ning testid, mille edukalt läbinud saavad Nordic Stage Fight Society tunnistused.

Kaduviku nimel,
Lauri Aav
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juht
53 26 7777, 50 22 177
lauri@rakvereteater.ee 
www.rakvereteater.ee