Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algasid Tampere Telakka ja Tartu Uue Teatri koostöölavastuse “#DigitalHatsGame” proovid

21.01.2016 15:11

Digital Hats Game
Tampere Telakka Teatris algasid Tartu Uue Teatri esimese väliskoostöö lavastuse proovid. Koostöö sai alguse sellest, et Telakkal oli tulemas 20. teatri juubel ning teatrinimesed soovisid teha midagi suurejoonelist ja teistsugust. Telakka on varem teinud edukalt koostööd Rakvere Teatriga, mille tulemusel sündisid lavastused "Köök/Keitto", "Petroskoi" ja "Kullervo", mis pälvisid 2014. aastal ka Soome riigi kultuuripreemia. Telakka Teater hakkas Eestis endale uut koostööpartnerit otsima ja jõudis teatrinimeste soovitusel Uue Teatrini. 16. märtsil esietendubki lavastus "#DigitalHatsGame".

Näidendi on spetsiaalselt selleks koostöölavastuseks kirjutanud iraagi päritolu Soomes elav kirjanik Hassan Blasim ja lavastajad on Hanno Eskola ja Antti Mankonen Telakkast. Laval on Mart Aas ja Jekaterina Novosjolova Tartu Uuest Teatrist ning Henry Hanikka, Tanjalotta Räikka, Tomi Salmela, Kaisa Sarkkinen ja Lasse Poser Telakkast. 

Etendused jõuavad Tartu Uude Teatrisse ning Tallinnasse Von Krahli Teatrisse aprillis. Piletid jõuavad müügile järgmisel nädalal. 

"#DigitalHatsGame" on lavastus aktivistidest, kes üritavad maailma toimimist muuta. Nad on poliitilised häkkerid – see on nende vastus küsimusele, mis saab homsest. Sellel fašismi ja natsionalismi tõusuperioodil on inimkond justkui vägivalla kruustangide vahel, maailma aitamine on paratamatu ja muutus vältimatu: aktivistid väänavad mõõga kivist välja ja katavad end digitaalse raudrüüga.
Loomulikult ei ole nemad kübermaailma ainsad netitargad aktivistid: sinise ekraani turvalise helgi varjus võivad need Robin Hoodid unustada, et samad võtted, mida kasutavad head, on saadaval ka pahadele.