Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algas registreerumine põhikooli kirjandus- ja teatrimälumängule

22.08.2014 16:17

Sel sügisel toimub Tallinna ja Harjumaa 5.–7. klasside noortele hariv mälumäng „Seiklusjutud“. Mängu viivad koostöös läbi NUKU teater, Eesti Lastekirjanduse Keskus ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum.

Õpetajad on oodatud kuni 17. septembrini kooli esindusvõistkonda registreerima siin. Mälumängu fookuses on seiklusraamatud „Saladuslik saar“ (Jules Verne), „Huckleberry Finni seiklused“ (Mark Twain) ja „Džungliraamat“ (Rudyard Kipling). Kõik kolm raamatut tähistavad sel aastal ümmargust ilmumise aastapäeva.

Mälumängu eesmärkideks on tõsta lastes lugemis- ja teatrihuvi ning erinevate ülesannete kaudu arendada lastes mõtlemisoskust ja loomingulisust.  See on hea võimalus veeta aega, saades uusi teadmisi nii teatri kui ka kirjanduse valdkonnast ning õppida meeskonnas töötamist. Samuti on kõigil võimalus tutvuda lähemalt NUKU teatri, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumiga tegemistega. 

Mäng koosneb kolmest voorust. Oktoobris toimub eelvoor, kus osalevad kõik registreerunud võistkonnad. Nende seast valitakse välja 8 edukamat, kes saavad edasi poolfinaali. Poolfinaalis selguvad 3 kõige tublimat võistkonda, kes asuvad võidu nimel võistlema finaalis. Viimased mängud toimuvad novembris. Kõik voorud toimuvad NUKU teatris, Eesti Lastekirjanduse Keskus ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum.

Mälumängus osalemiseks tuleb kokku panna viieliikmeline võistkond, kuhu kuuluvad õpilased 5.–7. klassist kas Harjumaa või Tallinna koolidest. Ühes võistkonnas võivad olla õpilased erinevatest klassidest. Ühest koolist aga võib osaleda ainult üks võistkond.

Osalejaid ootavad ees põnevad küsimused, ristsõnad ning loomingulisust nõudvad praktilised ülesanded. Kasuks tuleb eelpool nimetatud raamatute ja asutustega tutvumine. Kõik küsimused ja ülesanded loob Pärnus üle 10 aasta sarnaseid mälumänge läbi viiv Jaak Känd. Mängujuhid ja kohtunikud on NUKU teatri, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi töötajad.

Mälumängu täpsema juhendi ja registreerimisvõimaluse leiab aadressilt www.nuku.ee/seiklusmang.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679509
[email protected]