Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algas registreerimine festivali Koolitants 2023 tantsupäevadele

14.12.2022 09:34

13. detsembril 2022 algas registreerimine festivali Koolitants 2023 tantsupäevadele.

Koolitantsu sõnum “Tants on kunst” toob fookusesse tantsu kui lava- ja etenduskunsti. Koolitants ootab osalema nii algajaid kui ka edasijõudnud 4- kuni 22-aastaseid tantsijaid, laste ja noorte tantsuõpetajaid ning noortega töötavaid koreograafe. Olulised on eakohane lähenemine nii tantsude sisus kui ka vormis ning tantsijate oskuste rakendamine vastavalt nende võimekusele.

Koolitants 2023 tantsupäevad jõuavad üle Eesti publikuni jaanuarist kuni maikuuni, taaskord kolmeetapilisena. Maakondlike tantsupäevade lavadele on oodatud kõik noored tantsuhuvilised nii tantsu- kui ka üldhariduskoolidest. Valiku piirkondlikele tantsupäevadele pääsevate tantsude osas teeb žürii ning lisaks toimuvad ka vestlusringid juhendajatega. Seejärel toimuvatel piirkondlikel tantsupäevadel teevad osalevatest tantsudest valiku ka sel aastal festivali kunstilised juhid ning Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii, otsustades, millistel tantsudel avaneb võimalus esineda 2023. aasta lõppkontserdil 7. mail Ugala Teatris. Lõppkontserdid toovad lavale parima läbilõike Eesti tantsuhuvihariduse aasta lavatantsudest.

Sel aastal 29. korda toimuv festival teeb koostööd Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu, Eesti Noorte Tantsijate Ühenduse ja Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga ning peab oluliseks Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu poolt välja töötatud tantsuhuvihariduse põhimõtteid.

Tantsude registreerimine Koolitants 2023 tantsupäevadele toimub aadressil koolitants.ee kuni 5. jaanuarini. Koolitantsu korraldab Eesti Tantsuagentuur.

Foto: Eesti Tantsuagentuur