Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algas kandidaatide esitamine Kultuurkapitali sihtkapitalidesse

18.09.2019 11:03

Kultuurkapital kuulutas välja kandidaatide esitamise seitsme – kirjanduse, kujutava ja rakenduskunsti, arhitektuuri, näitekunsti, helikunsti, audiovisuaalse kunsti ning rahvakultuuri – sihtkapitali nõukogu koosseisu järgmiseks kaheks aastaks. Kandidaatide esitamise viimane päev on 14. oktoober 2019.

Kultuurkapitali juhataja Kertu Saksa sõnul saavad kandidaate esitada kõik erialaorganisatsioonid, loomeliidud ja loomevaldkondade ülikoolid. "Kultuurkapitali seadus sätestab väga mõistliku süsteemi, kus kolleeg esitab erialaorganisatsiooni kaudu kandidaadiks inimese, keda usaldab oma taotlusi hindama ja nende osas otsust tegema", lisas Saks. 

Kultuurkapitali seaduse järgi kuulub igasse sihtkapitali seitse oma loomevaldkonnas tegutsevat inimest. Sihtkapitalid esitavad omakorda enda seast esindaja Kultuurkapitali nõukokku, mis otsustab eelarve, suurte valdkondade vaheliste ja üleste projektide rahastamise ning Kulka üldise suunavõtu üle.   

Sihtkapitali liige võib ka eksperdina jätkata aktiivset loominguga tegelemist. "Ei ole alust hirmul, et sihtkapitali kuuluv loomeinimene peab oma loomingu kaheks aastaks kõrvale jätma," ütles Kertu Saks. "Kultuurkapitalil on loodud väga põhjalik huvide konflikti vältimise süsteem, mistõttu ta ei osale oma projektide hindamisel, küll aga võib ta edaspidigi Kulkasse taotlusi esitada ja toetust saada," lisas ta.

Ettepanekud tuleb esitada kirjalikult ning need peavad sisaldama infot kandidaadi kohta ja kandidaadi nõusolekut. Ise ennast sihtkapitali liikmeks esitada ei saa. 

Esitatud kandidaatide seast teeb lõpliku valiku Kultuurkapitali nõukogu esimees, kultuuriminister Tõnis Lukas. 

Uute sihtkapitali liikmete nimed avalikustatakse hiljemalt novembri alguses Eesti Kultuurkapitali koduleheküljel

Kirjalikud ettepanekud palume saata Eesti Kultuurkapitali e-posti aadressile [email protected] või postiga aadressil Suur-Karja 23, 10148 Tallinn.