Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algas Eesti Teatri Aasta 2006 logokonkurss

05.08.2004 15:29

13. augustil 1906. aastal esietendus "Vanemuises" Karl Menningu lavastatud August Kitzbergi "Tuulte pöörises". Sama aasta 16. septembril sai "Estoniast" kutseline teater. Neid kahte sündmust loetakse Eesti professionaalse teatri sünniks. Sellega on põhjendatud ka kultuuriministri Urmas Paeti ettepanek kuulutada 2006. aasta, kui eesti kutselise teatri 100. tegevusaasta, Eesti Teatri Aastaks.

Esimese sammuna kuulutas teatriaasta korraldajaks valitud sihtasutus Eesti Teatri Festival välja konkursi Eesti Teatri Aasta 2006 tunnusgraafika loomiseks. Konkurss korraldatakse koostöös internetileheküljega rodesign. Töid saab esitada 11. augustini 2004 internetiaadressil http://cover.rodesign.ee. Samal leheküljel saab saabunud töid ka hinnata ja kommenteerida.
Logo on soovitavalt kahe- või kolmevärviline ning sisaldab teatri sümbolit - kurba ja rõõmsat nägu. Muidugi on oodatud ka kõik teised pakkumised-lahendused. Parimaks tunnistatud töö autor saab preemiaks 2000 krooni.

Võitja valib 11. augustil välja kultuuriministeeriumi poolt moodustatud Eesti Teatri Aasta komisjon.
Komisjoni kuuluvad kultuuriminister Urmas Paet, Eesti Teatriliidu esimees Rein Oja, kes on ühtlasi komisjoni aseesimees, Evald Kampus Vanemuise Seltsi ja Arne Mikk Estonia Seltsi esindajatena, Jaak Allik Riigikogu kultuurikomisjoni, Juhan Haravee välisministeeriumi, Luule Epner Tartu Ülikooli, Reet Mikkel ja Tõnu Lensment kultuuriministeeriumi, Paul Himma Rahvusooper Estonia, Anu Tonts Vanemuise teatri, Gerda Kordemets ETV ja Olav Ehala Heliloojate Liidu esindajatena. Korraldajate esindajana kuulub nõukokku SA eesti Teatri Festival nõukogu liige Margus Kasterpalu. 

Eesti Teatri Aasta peakorraldajaks on SA Eesti Teatri Festival, kes muuhulgas korraldab käesoleval aastal 9. - 11. septembril Tartus toimuva KOMÖÖDIA festivali ning võtab Tartu teatrilaborilt üle Eesti teatri esindusfestivali DRAAMA korraldamise 2005. aastal.


Kaarel Oja
Eesti Teatri Aasta infojuht
56 673 202
7 461 049
[email protected]