Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algas Draamateatri 103. hooaeg

30.08.2022 16:55

Esimesed uue hooaja etendused on Eesti Draamateatris juba toimunud, hooaja esimese esietenduseni jõuab teater aga 22. oktoobril 2022, mil suures saalis saab lavaküpseks Mehis Pihla ja Siret Campbelli tekst „Meister Solness“, mis toetub Henrik Ibseni näidendile „Ehitusmeister Solness“. See on lugu ühe looja sihikindlast ja inimsuhteid lõhkuvast pürgimisest oma unistuse elluviimisel. Lavastaja Mehis Pihla, kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater), osades Tõnu Oja, Laine Mägi, Kersti Heinloo, Märten Metsaviir, Helena Lotman ja Guido Kangur.

12. novembril avab väikese saali uute lavastuste arve Paolo Genovese „Võõraste“ esietendus. Lavastus viib meid vanade sõprade ühisele õhtusöögile, kus telefonisõnumite ettelugemise süütu seltskonnamäng kasvab tõeliseks tragikoomiliseks tormiks. Näidendi aluseks on Paolo Genovese tuntud film 2016. aastast, mis Eestis on linastunud nime all „Täiuslikud võõrad“. Lavastaja Taavi Teplenkov, kunstnik Helga Aliis Saarlen, valguskunstnik Priidu Adlas, tõlkija Margus Alver, osades Mait Malmsten, Britta Soll, Jüri Tiidus, Tiit Sukk, Marta Laan, Markus Luik, Harriet Toompere, Amanda Hermiine Künnapas.

Karmo Nigula ja Hendrik Toompere jr-i eestvedamisel esietendub detsembri hakul suures saalis eriprojekt.

Jaanuaris tuleb Estonia kontserdisaalis kolme osapoole, Eesti Draamateatri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Eesti Kontserdi koostöös välja mastaapne projekt „Torm“, mis põhineb William Shakespeare´i tekstil ning Jean Sibeliuse ja Stephen Schwartzi muusikal. Lavastajad, lava- ja videokujundajad Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, dirigent ja muusikajuht Olari Elts, valguskunstnik Jussi Ruskanen (Soome). Laval Priit Võigemast, Mait Malmsten, Ivo Uukkivi, Tambet Tuisk, Gert Raudsep, Jaak Prints, Ursel Tilk, Rasmus Kaljujärv, Kaie Mihkelson, Helena Lotman, Hanna Jaanovits (EMTA lavakunstikool) ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Kevadel on Draamateatri ja Soome Rahvusteatri vahel sündimas rahvusvaheline koostööprojekt, Aino Kivi lavastab Andra Teede näidendi „Varumehed“ („Varamiehet“), mis uurib eestlaste ja soomlaste läbipõimunud elusid ja rahvuslikku identiteeti. Osades on Eesti Draamateatri ja Soome Rahvusteatri näitlejad, etendusi mängitakse mõlemal pool Soome lahte.

Juhan Ulfsakilt on suurel laval tulemas lavastus, mille aluseks on Itaalia filmilavastaja, kirjaniku ja poeedi Pier Paolo Pasolini romaan „Teoreem“.

Madis Kalmet lavastab väikses saalis Ingmar Bergmani „Erakõnelused“, mille dramatiseeringu teeb Priit Põldma. Oma lavastustega on enne suve välja tulemas ka Hendrik Toompere ja Priit Pedajas.

Uuest hooajast on Draamateatriga liitunud näitlejad Gert Raudsep ja Ursel Tilk ning lavastaja Kertu Moppel, viimase käe all jõuab järgmisel suvel publiku ette suurejooneline muusikalavastus, mis räägib legendaarsest Onu Bellast.

Pildil "Meister Solness". Foto: Kadri Hallik