Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algab VAT Teatri esimene täishooaeg Sakala Teatrimajas

25.08.2022 12:45

VAT Teater saab 1. oktoobril 2022 35-aastaseks ja teatril on suur rõõm seda sündmust tähistada esimese täishooajaga uues asupaigas, Sakala 3 Teatrimajas.

Uut hooaega alustatakse trupilavastusega „Võõras” (Autor: Albert Camus, dramaturg: Mihkel Seeder, lavastaja: Margo Teder, Võõra rollis Ago Soots), mille esietendus on 21. septembril. „Võõras” on Albert Camus legendaarne jutustus mehest, kes satub mõrvasüüdistusega trellide taha ning peab seal leidma viisi, kuidas enda motiive teistele põhjendada. Selgub, et see pole üldse lihtne, kui maailmavaated on nii kardinaalselt erinevad...

VAT Teatri väikese juubeli hooaeg tuleb ka äärmiselt akadeemiline. Teatri egiidi all teevad sel hooajal oma lõputöid nii EKA, EMTA lavakooli kui ka Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid. Esimesena neist esietendub 13. oktoobril EKA stsenograafiatudengi Joel Väli autorilavastus „In memoriam Bellingshausen”.

See on lavalugu tõestisündinud juhtumist, kui Lõunanabal paiknevas Bellingshauseni uurimisjaamas töötanud teadlaste vahel lahvatas agressiivne konflikt. Lavastaja Joel Väli lubab oma lavastuse kohta, et sellest tuleb vaataja jaoks üks tõeliselt psühholoogiline thriller ja visuaalne tripp.

Novembris loetakse aga VAT Teatris ette Eesti Teatri Agentuuriga koostöös toimuva mentorprogrammi tulemus, Eva Soekõrva näidend „Kriimustatud südamed”.

19. detsembril esietendub Aare Toikka lavastus „Hell häving”. „Hell häving” on inglise in-yer-face teatri ühe juhtfiguuri Philip Ridley värvikas, külluslik ja groteskne sissevaade kahe noore inimese mõttemängudesse esimesel kohtumisel. Osades on Henessi Schmidt ja Pääru Oja, kes mõlemad teevad praegu laias maailmas rahvusvahelist näitlejakarääri ja selleks ajaks oma rännakutelt tagasi Eestisse jõuavad.

Jaanuaris 2023 tühjendatakse Sakala black box osavõtuteatri lavastuseks „Vivarium”. Lavastuse loomingulisse tiimi kuuluvad Helen Rekkor, Sander Põldsaar, Villem Rootalu ja Mihkel Seeder ning „Vivariumi” etendusi saab publik kogeda vaid ühe kuu jooksul.

„Vivariumi” sisu võtab vaataja veidikeseks kaasa ulmevaldkonda. Nimelt peab inimkond planeedi päästmiseks lukustama end 20 aastaks kapslitesse. Enne seda tuleb aga ära otsustada, mille alusel jaotus teha. Osalejad võtavad vastu erinevaid otsuseid, moodustavad gruppe, arutlevad ja hääletavad – seda kõike, et päästa planeet. Ja kui veab, siis saada endastki pisut parem ülevaade. Pole ju paha diil?

Kohe täishoogu sisse saav 36. hooaeg viib VAT Teatri üle hulga aja ka reisidele. Sügisel külastatakse oma kõrgesti auhinnatud lavastusega „Faust” Soomet ning Andrus Kivirähki menukiga „Alias” esinetakse USAs, kus jõuab lavale ka „Aliase” 100. etendus.