Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algab “Tagasi Vargamäele” piletite müük

15.04.2008 13:38

"Tagasi Vargamäele" tähendab seda, et vaatajatel on võimalik näha 13. juunist 12. juulini etendumas kõikide „Tõe ja õiguse” osade lavaversioone A. H. Tammsaare sünnipaigas. Kõikide etenduste piletid lähevad müüki 15. aprillil kell 9.00.

Aastal 2008 tähistab Eesti Vabariik oma 90. aastapäeva. Ühtlasi täitub 130 aastat kirjanik A. H. Tammsaare sünnist. Neist kahest tähtpäevast inspireerituna leiab sel suvel Vargamäel, Tammsaare kodukohas, aset oma mastaapsuses eriline teatrisündmus - vaataja ees on korraga kirjaniku suurromaani „Tõde ja õigus” kõigi osade lavaversioonid.

Tulla Tammsaare keskseima ja armastatuima romaani põhjal sündinud lavastustega kirjaniku sünnipaika, on kummardus Tammsaarele ja tema kohale Eesti kultuuriloos. Ja ühtaegu meeldetuletus, et meil on, mille üle uhkust tunda ja tänulik olla. „Tõde ja õigus” on enamat kui lihtsalt romaan, see on ühe rahva saatuse jälgija ja mõtestaja läbi murrangulise aja - 1870ndaist kuni 1930ndate aastateni.

„Tõe ja õiguse” tervikpilt rullub vaatajate ees lahti Albu vallas 13. juunist kuni 12. juulini. Kukenoosi viljakuivatis mängitakse „Tõde ja õigus. Teist osa”. Ülejäänud kolm lavastust - romaani esimesel ja viiendal köitel põhinev „Vargamäe kuningriik”, kolmandal osal põhinev „Wargamäe Wabariik” ja neljanda osal põhinev „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” etenduvad spetsiaalselt Vargamäe põldudele püstitatud vabaõhulavadel.

Ühel korral, 21.-22. juunil, mängitakse maha ka ligi 22-tunnine „maratonetendus” - kõik neli etendust üksteise järel, paaritunniste pausidega, alustades kell 12 päeval ja lõpetades järgmisel keskhommikul. Kahel nädalavahetusel (4. - 5. ja 11. -12. juuli) on vaatajatel võimalik näha ka triatloni (poolmaratoni) mis tähendab, et koos ööbimisega saab kahe päeva jooksul ära vaadata lavastused „Tõde ja õigus. Teine osa”, „Wargamäe Wabariik” ja „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.”.

Suveprojekt „Tagasi Vargamäele” saab teoks Tallinna Linnateatri, Pärnu teatri „Endla”, Rakvere Teatri, Albu valla ja A. H. Tammsaare Muuseumi Vargamäel koostööna.

Täpsed etenduseajad leiate teater.ee mängukavast ning teatrite kodulehtedelt.

Etenduste piletid on müügis alates 15. aprillist Tallinna Linnateateri kassas, Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides ning aadressidel www.piletilevi.ee ja www.piletimaailm.com.

Pileti hind üksikul etendusel on 295 krooni ja seda nii Linnateatri kassast kui ka Piletilevist ja Piletimaailmast ostes.

21. - 22. juunil toimuva maratonetenduse (lavastused „Tõde ja õigus. Teine osa”, „Wargamäe Wabariik”, „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.” ning „Vargamäe kuningriik”) hind on 1180 krooni. Ühele ostjale müüakse maksimaalselt 5 piletit. Maratonetenduse pilet vahetatakse Kukenoosi viljakuivati kontrollpunktis käepaela vastu. 

Kuna maratoni esimesele etendusele („Tõde ja õigus. Teine osa”) mahub kõige vähem publikut, on maratonipiletist ilma jäänud huvilistel võimalik osta ühine pilet ülejäänud kolmele etendusele hinnaga 885 krooni. Pilet vahetatakse „Wargamäe Wabariigi” kontrollpunktis käepaela vastu.

4. - 5 ja 11. - 12. juuli triatloni (poolmaratoni) („Tõde ja õigus. Teine osa”, „Wargamäe Wabariik”, „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.”) pileti hind on 885 krooni. Triatloni pilet vahetatakse Kukenoosi viljakuivati kontrollpunktis käepaela vastu.

Üksiketenduste pileteid broneerib ainult Linnateatri kassa, maratonile pileteid ei broneerita. Broneeritud piletite väljaostmiseks on aega 3 tööpäeva. Üksiketendustele piletit ostes piletikogusele piirangut ei ole. Igal lapsel, sõltumata tema vanusest, peab olema pilet. Soovitame mitte tulla etendustele väikelastega.

Istekohad on vabal valikul. Kohapeal müüakse pileteid ainult juhul, kui vabu kohti on.

Tallinna Linnateatri kassa, Lai 21, on avatud E-R 9.00-18.00, L 10.00-18.00. Kassa telefonid: 6650 800, 53 448 088. Müügijuht Lea Nulk: 6650 888, e-post: l.nulk@linnateater.ee. NB! E-posti teel pileteid ei broneerita.

Igale piletiomanikule on sissepääs A. H. Tammsaare muuseumi ja Albu mõisa ning kohapeal parkimine tasuta. Parklast mänguplatsini jõudmine võtab veidi aega. Sissepääs Vargamäe mängukohtadesse avatakse tund aega enne etendust, Kukenoosi viljakuivatisse 15 minutit enne etendust. Parklas asub ka infopunkt.

Kõik etendused, v.a. „Tõde ja õigus. Teine osa”, toimuvad vabas õhus ja mitmed neist hilisõhtul või öösel, niisiis soovitame kindlasti võtta kaasa soojad ning vihmakindlad riided. Väike vihm etendust ei sega. Müügil on vihmakeebid, pleedid ja istmealused.

Lisainfo

Albu Mõisa Toiduait on avatud T-P 12.00-18.00, tel. 51 563 68.
Toitlustust pakutakse ka Vargamäe etendusepaikades. 
Majutusvõimalused Albu vallas: 
Simisalu matkamaja, tel. 38 590 60, 38 531 39
Kõrgemäe matkaküla, tel. 50 483 12, www.rabav.ee 
Rummusaare puhkekodu, tel. 52 244 20, www.rummusaare.eklvl.ee 
Tõrvaaugu puhkebaas, tel. 38 590 41 
Lisainfot Järvamaa matkaradade ja ööbimisvõimaluste kohta leiate: www.albu.ee, www.maaturism.ee, www.rmk.ee
Maratonide ja poolmaratonide ajal on võimalik telkida ka Vargamäel. Lisateave kohapeal infopunktist.