Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algab sõltumatute teatrite festival TRANSEUROPA 2003

12.06.2003 11:20

12. - 19. juunini korraldatakse Saksamaal, Hildesheimis sõltumatute teatrite festival “Transeuropa”.
Rahvusvaheline festival on toimunud alates 1994. aastast triennaalina ning huvitub innovatiivsetest kaasaegsetest teatrivormidest. Tänaseks on “Transeuropa” tõusnud teatrifestivalide seas tähelepanuväärseks sündmuseks, mis toob kokku teatri- ja tantsuetendusi ning performance’ikunsti mitmetest Ida- ja Lääne-Euroopa maadest.
Aastal 2003 on “Transeuropa” üheks partnerregiooniks valinud Balti riigid ning festivalile on kutsutud mitteriiklikud professionaalsed teatritrupid Saksamaalt, Norrast, Šveitsist ja Eestist. Eestist osaleb “Transeuropa’l” Von Krahli Teater lavastusega “Piraadid”, mis valmis koostöös Hamburgi trupiga „Showcase Beat Le Mot“.
Teoreetilise poole pealt tutvustab Eesti teatrit kriitik Andres Laasik, kes esineb laupäeval, 14. juunil sõltumatute teatrite positsiooni ja kultuuripoliitikat käsitleval Foorum 1-l.
Samuti kuuluvad festivali programmi eksperimentaalsed projektid, millest Eesti on esindatud koostöös festivaliga „Baltic Circle“ valminud rahvusvahelises teatriproduktsioonis „WORK. OUT. INTERNATIONAL“ ning lisaks teatrile muusikaprojektis „Muusikat 1,44 miljoni eest“.  

Teatriliidu Teabekeskus