Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algab Sankt Peterburgi Rahvusvaheline Lasteteatrite Festival

17.10.2003 18:54

18. - 25. 10. 2003 toimub Sankt Peterburgi rahvusvaheline lasteteatrite festival, kus osalevad kaks Eesti laste- ja noorteteatrit, VAT Teater ja Jõhvi teater "Tuuleveski". VAT Teater sõidab Peterburgi Bengt Anderssoni lavastusega “Lend üle ookeani”, kus mängivad Katariina Lauk ja Tanel Saar ning "Tuuleveski" võtab kaasa Rein Aguri lavastatud Shakespeare’i “Henri V”. “Lendu” mängitakse kahel korral koolides ja kord festivali pealaval Peterburgi Laste Loomingu Majas.
Põhjamaade ASSITEJ (ülemaailmne laste- ja noorteteatrite ühendus) koostöös Baltimaade ja Sankt Peterburgi linnaga korraldavad linna 300 aastase juubeli puhul koostööfestivali, kus 7 päeva jooksul saab näha Taani, Norra, Rootsi, Venemaa, Eesti, Läti ja Leedu parimaid laste- ja noorteetendusi.
ASSITEJ Internationali peasekretäri, festivali peakorraldaja Niclas Malmcrona sõnul tuleb lähinädal neile endalegi ettearvamatu, sest etendused teatrikoolides on Venemaal tavatu ettevõtmine.
Põhjamaades aga on aastate jooksul välja kujunenud tugev väiketeatrite traditsioon, kes annavad kunstiküpseid etendusi koolisaalides ja mujal lasteasutustes. Just selle traditsiooni ja nende kogemuste jagamine Venemaal on Põhjamaade ASSITEJ festivali üks eesmärke. Baltimaade ASSITEJd kui Põhjamaade kauased koostööpartnerid osalevad selles projektis nii delegatsioonide kui teatritega.
Pärast etendusi annavad Põhja- ja Baltimaade trupid koolides õpikodasid, tutvustavad lastele ja õpetajatele oma töömeetodeid või teevad draamatunde. Festivalile on valitud reeglina lavastused, mis on arusaadavad ilma sõnadeta, Jõhvi teater Tuuleveski mängib Shakespeare’i vene keeles.
Festivalinädala jooksul toimub ka viis seminari, milles vene teatrikoolid tutvustavad oma meetodeid.
Taanlased tutvustavad kaheaastast laste- ja noortenäidendite kirjutamiskursuse käiku ja tulemusi. Kaks seminari on pühendatud tantsu- ja liikumisteatrile.
Festival lõpupäeval peetakse koostöökonverents teemal “Miks me teeme teatrit lastele ja noortele?”, kus nii vene kui välisesinejate hulgas võtab sõna ka Rootsi lasteteatri novaator, maailmakuulus lavastaja Suzanne Osten.

St. Peterburgi rahvusvahelist laste- ja noorteteatrite festivali toetavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu, EL kultuuriprogramm “Kultuur 2000” , Rootsi Instituut, NordScen, Taani rahvusvaheliste kultuurisuhete instituut, Taani Teatriliit.

Katrin Nielsen

ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse esimees
GSM 056 601 694