Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algab registreerimine IX Koolinoorte Teatripäevale

04.03.2024 13:09

Pildil on kirjas "Läänemaa ja Hiiumaa Koolinoorte Teatripäev 2024 "Teatri mitu nägu" 26. märtsil Haapsalus" ja registreerimisinfo. Pildil paremas küljes on kuus erinevates värvides nägu.

VAT Teatri, Endla Teatri ja Eesti Etendusasutuste Liidu korraldatav IX Koolinoorte Teatripäev toimub 26. märtsil 2024 Haapsalus. Sel päeval on Läänemaa ja Hiiumaa koolinoortel võimalus osaleda tasuta erinevates teatrite ja teatrikõrgkoolide korraldatud töötubades, vestlusringides, trennides ja proovides. Õhtu lõpetab etendus "Me ju leppisime kokku…", kus rolle mängivad Läänemaa noored.

Täna, 4. märtsil 2024 kell 12.00 algas registreerimine Läänemaa ja Hiiumaa õpilastele suunatud Koolinoorte Teatripäevale, mis toob Haapsallu 18 Eesti teatrit ja teatrikõrgkooli. Tänavuse teatripäeva teema "Teatri mitu nägu" keskendub Eesti teatrimaastiku žanrilisele ja vormilisele rikkusele. Maski meisterdamise ja klassikalise balleti kõrval saab tutvuda labürint- ja improteatriga. Esindatud on nii sissejuhatus grimmikunsti ja lavakõnesse kui ka teatri ja tehisintellekti sümbioos ning dokumentaaldraama. Saab kirjutada, meisterdada, kuulata ja kaasa lüüa, saab mõtestada kõiki lavastuse loomise etappe. Huvilistel on võimalik osaleda kokku üle 50 töötoas, mis kestavad 40 kuni 120 minutit ja on 1. kuni 12. klassi õpilastele tasuta.

Päeva lõpetab projekt "Teater ühe päevaga". Tänavuse dramaturgilise lähteteksti, pealkirjaga "Me ju leppisime kokku...", kirjutasid Eesti Kirjanike Liidu Noored, valides teemaks manipulatsiooni ja kodanikujulguse. Seda teksti interpreteerivad Läänemaa koolinoored sõna-, objekti- ja füüsilise teatri võtmes teatriprofessionaalide juhendamisel. Töögrupid komplekteeriti aasta alguses ja märtsis toimuvad ettevalmistavad kohtumised, kus noored tutvuvad oma grupi teatrivormi eripäradega. Peamine töö leiab aset 26. märtsil, kui ühe päevaga pannakse iga grupi fragmentidest ühise pingutusena kokku lavastustervik. Seda, kuidas näeb üks lugu välja kolmes eriilmelises võtmes, saavad kõik huvilised uudistada teatripäeva lõpus avalikul etendusel kell 18.00 Haapsalu Kultuurikeskuse Teatrisaalis.

Eesti Etendusasutuste Liidu (EETEAL) ellukutsutud Koolinoorte Teatripäev toob üheks päevaks kokku teatrid üle Eesti, et anda ühe piirkonna õpilastele võimalikult mitmekesiselt võimalusi teatritegemisega tuttavaks saada, sh õppida tundma erinevaid töövaldkondi ning erialasid teatris. Esimene Koolinoorte Teatripäev toimus 2015. aastal Pärnus Endla Teatris.

Registreerimisvormi ja lisainfot VAT Teatri kodulehelt.