Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Algab ooperi- ja balletifestival “Narva täis muusikat”

26.09.2016 10:16

Esmaspäeval, 10. oktoobri õhtul avab Rahvusooper Estonia Narvas Geneva keskuses pidulikult viis päeva kestva ooperi- ja balletifestivali „Narva täis muusikat“. Keskuse fuajees avatakse ka temaatiline fotonäitus.
 
Festival, mis sai eile õhtul alguse menuka operetikontserdiga Sillamäel, hõlmab Tšaikovski balletti „Uinuv kaunitar“, Verdi ooperit „La traviata“, beebikontserte, kammerkontserte Sillamäel, Illukal ja Narvas ning ooperi- ja balletigalat. Festivali krooniks on lastegala, mille kunstiliseks juhiks on Estonia dirigent ja muusik Priit Aimla ja kus koos estoonlastega musitseerivad Geneva keskuse laval 250 Ida-Virumaa last. Noored ja nende juhendajad on kevadest alates estoonlaste käe all proove teinud ning nüüd on aeg publiku ette astuda.

„Selline maakonnafestival on Estoniale kolmas – kaks aastat tagasi olime Kuressaares ja neli aastat tagasi Paides,“ ütles teatrijuht Aivar Mäe. „Lisaks sellele, et viime ooperi ja balleti Eesti rahvale koju kätte, on meile alati eriti oluline noorte kaasamine. Muusikahuvilised noored saavad reaalselt aimu võimalikust tulevasest elukutsest ja ehk aitab see neil kindlamalt otsustada muusikaõpingute jätkamise kasuks,“ lisas Mäe.

Festivali raames sõidab Ida-Virumaale külla üle 200 estoonlase, kellest enamuse tee viib neljapäeva õhtul rongiga edasi Moskvasse etendusi andma.

Festivali „Narva täis muusikat“ toetavad EV Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus.
 
ooperi- ja balletifestival "Narva täis muusikat"
Foto: Tuuli Potik
 

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
tel. +372 683 1242
fax +372 683 1299
GSM +372 501 2508
www.opera.ee